V NIEDZIELA WIELKANOCNA (07.05.2023

 1. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Przypada dzisiaj niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 16:20 z racji I niedzieli miesiąca. Zostanie podana nowa intencja Apostolstwa Modlitwy. W maju będziemy się modlić: „aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata”. O 17:15 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 4. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. W sobotę 13 maja wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia o godz. 17:30 do naszej parafii przybędzie obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Obraz będzie u nas do niedzieli do godz. 15:00. (Peregrynacja stanowi duchowe przygotowanie do 150 rocznicy objawień Maryi w ramach 9-letniej nowenny, która zakończy się w 2027r. Doniosłość objawień gietrzwałdzkich zawiera się w treści przesłania dla Polski i w fakcie, że są one jedynymi objawieniami w naszej ojczyźnie, które zostały zatwierdzone przez Stolicę Apostolską. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystościach. Szczegółowy program peregrynacji umieszczony jest na plakacie na drzwiach kościoła.)
 6. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach jasnogórskich nt. „Uzdrawiająca moc Eucharystii”. Szczegółowe informacje na ulotkach z tyłu kościoła.
 7. Zachęcamy również do zapisów do grupy modlitewnej o. Pio w naszej parafii.
 8. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się listy na których możemy się zapisać na zakup biletu na spektakl taneczny o życiu Maryi pt. „Lilia”, który odbędzie się w niedzielę 14 maja o godz. 16:00 w sali koncertowej MUZA przy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu. Bilety można zakupić tylko w formie elektronicznej. Koszty biletów są w cenie: 30 zł. normalny, 25 zł ulgowy. Na liście należy zapisać: rodzaj biletu i numer telefonu na jaki zostanie wysłany bilet.
 9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie 10 minut przed Mszą św. wieczorną.
 10. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele.
 11. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 12. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 13. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 14. Zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży oraz gratisowe „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!