V NIEDZIELA WIELKANOCNA (14.05.2023)

 1. W dzisiejszą niedziele z całą wspólnotą parafialną stajemy z radością przed obliczem NMP z Gietrzwałdu, polecając jej nasze smutki, trudy i radości. Pożegnanie kopi obrazu Matki Bożej z Gietrzwałdu dziś o godzinie 15:00. Dziękujemy siostrze Aleksandrze za złożone świadectwo o Pani Gietrzwałdzkiej.
 2. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie a w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci gromadzą się na placu przed kościołem o godz. 10:40. Błogosławieństwo dzieci przez rodziców o 10:50 a następnie Msza św. pierwszokomunijna.
 3. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w środę o godz. 19:00 w kościele.
 4. Nabożeństwo chrzcielne dla dzieci pierwszokomunijnych  w sobotę o godz. 10:00 a po nim dzieci przystąpią do I spowiedzi. Zachęcamy aby do spowiedzi przystąpili również rodzice, rodzeństwo, dziadkowie chrzestni i inni goście, by mogli w tą uroczystość przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. i ofiarować w intencji dzieci.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 6. We wtorek 16 maja Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika,  patrona Polski.
 7. W czwartek spotkanie kręgu biblijnego o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 8. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia, jak każdego 19-go dnia miesiąca, modlimy się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. ucałowanie jego relikwii.
 9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O 15:00 Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiane są codziennie 10 minut przed Mszą św. wieczorną.
 11. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele.
 12. W tym tygodniu jako wasi duszpasterze obchodzimy rocznice swoich święceń kapłańskich: 17 maja ks. Dariusz obchodzi 26 rocznicę święceń kapłańskich a ks. Proboszcz 18 maja 37 rocznicę święceń kapłańskich. Prosimy o modlitwę i dziękujemy Żywemu Różańcowi i parafianom za ofiarowane w naszej intencji Msze św..
 13. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Po uroczystości I Komunii Świętej będą stawiane rusztowania i rozpoczniemy prace przy tynkowaniu frontowej ściany kościoła. W najbliższym czasie zostaną podane całościowe koszty.
 14. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryka Szweda z ul. Naftowej, który wraz z żoną był zaangażowany przy budowie starej kaplicy, plebanii i kościoła. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 15. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 16. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 17. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 18. Zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży oraz gratisowe „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!