Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (19.05.2024)

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy Komunię Świętą przyjęło 28 dzieci (9 dziewcząt i 19 chłopców). Dziękujemy rodzicom tych dzieci za piękne udekorowanie kościoła, całoroczne zaangażowanie i złożony dar ołtarza, którym jest puszka na Najświętszy Sakrament. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Rozdanie obrazków w piątek.
 2. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy II część Okresu Zwykłego, który potrwa do Adwentu.
 3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.
 4. Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu został wyświęcony, dla którego wypraszajmy potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się Okres Komunii Świętej Wielkanocnej. W naszej parafii rocznica I Komunii Świętej o godz. 11:00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w piątek o godz. 17:00. Próby dzieci będą w poniedziałek i czwartek o godz. 18:45.
 6. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W środę – liturgiczne (główne) wspomnienie św. Rity z Cascii, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Msza św. za jej wstawiennictwem o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą róże, które będą poświęcone. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętej
  W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
 7. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci NMP, które odprawiane są codziennie 10 min. przed Mszą św. wieczorną.
 8. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii.
 9. Różaniec pod Krzyżem Misyjnym w intencji pokoju na świecie w piątek o 19:30.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 11. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10 zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży, „Gość Niedzielny Ekstra”  za 15zł oraz gratisowe „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (12.05.2024)

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. W ostatni piątek 31 osób przyjęło sakrament bierzmowania, którego udzielił im ks. bp Piotr Skucha. Wypraszajmy dla tych osób potrzebne łaski, by wytrwali w wierze umocnieni Duchem Świętym. Dziękujemy za złożony dar ołtarza.
 3. Podczas piątkowej liturgii ks. Biskup poświecił również odnowiony krzyż, który w ostatnim czasie wisiał na frontowej ścianie kościoła. Teraz po odnowieniu, aby nie uległ ponownemu zniszczeniu, będzie wisiał w kruchcie kościoła. W dzisiejszą niedzielę krzyż wystawiony jest przed ołtarzem do wspólnej adoracji. Po Mszy św. możemy podejść do krzyża, by oddać hołd ukrzyżowanemu Chrystusowi skłonem głowy lub ucałowaniem.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej
  We wtorek – Święto Św. Macieja Apostoła
  W czwartek – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – Patrona Polski
  III piątek miesiąca – o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa
  W sobotę – o godz. 10:00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu diakon naszej diecezji przyjmie święcenia kapłańskie.
 5. W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego a w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej o godz. 11:00. Dzieci gromadzą się na placu przed Kościołem o 10:40. Błogosławieństwo dzieci przez rodziców o 10:50 a następnie Msza św. pierwszokomunijna.
 6. Nabożeństwo Chrzcielne dla dzieci pierwszokomunijnych ze świecami w sobotę o godz. 10:00 a po nim przystąpią do I spowiedzi. Zachęcamy, by do spowiedzi przystąpili również rodzice dzieci, by mogli w tę uroczystość przyjąć Jezusa w Komunii Świętej.
 7. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i piątek o 18:45.
 8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci NMP, które odprawiane są codziennie 10 min. przed Mszą św. wieczorną.
 9. W tym tygodniu, jako wasi duszpasterze obchodzimy rocznicę swoich święceń kapłańskich. Ks. Dariusz obchodzi 27 rocznicę a ks. Proboszcz 38 rocznicę. Dziękujemy za ofiarowane w naszej intencji Msze św. od Żywego Różańca. Będą one odprawione  o godz. 7:30 w czwartek za ks. Proboszcza i o 7:00 w piątek za ks. Dariusza.
 10. Wyjątkowo w środę i piątek Msza św. poranna będzie odprawiona o 7:00 rano.
 11. Różaniec pod Krzyżem Misyjnym w intencji pokoju na świecie w piątek o 19:30.
 12. Z racji I Komunii Świętej miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii zostanie przeniesiona na niedzielę 26 maja.
 13. 100. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-19 maja 2024 r. (sobota i niedziela). Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, wolontariuszy i wszystkie osoby związane ze Służbą Zdrowia. Program:
  Sobota – 18 maja
  21.00 – Apel Jasnogórski (kaplica Cudownego Obrazu)
  21.30 – Droga Krzyżowa (Wały Jasnogórskie)
  23.00 – Msza św. (kaplica Cudownego Obrazu)
  Niedziela – 19 maja
  8.45 – konferencja (aula im. o. Augustyna Kordeckiego)
  11.00 – Msza św. z aktem zawierzenia Służby Zdrowia (Szczyt Jasnogórski)
 14. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 15. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 16. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10 zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży, II część ilustrowanej Historii Kościoła za 12zł. Możemy też zabrać ze sobą najnowsze gratisowe „Dobre Nowiny” wyłożone przy drzwiach kościoła.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!

V NIEDZIELA WIELKANOCNA (05.05.2024)

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę adoracyjną. Po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 3. Z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy dzisiaj o 17:20 na Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego zostanie podana intencja Apostolstwa Modlitwy na maj. W tym miesiącu wraz z Żywym Różańcem będziemy się modlić, „aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania, dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami,  Ewangelii”. Po różańcu i majowym Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W poniedziałek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  W środę – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski
 6. W najbliższy piątek 10 maja o godz. 18:00 ks. bp Piotr Skucha udzieli podczas Mszy św. sak. Bierzmowania naszej młodzieży. Próba przygotowująca do uroczystości bierzmowania w środę o godz. 19:00. Spowiedź dla młodzieży, rodziców, rodzeństwa i gości w czwartek o godz. 17:15. Wszystkim rodzinom bierzmowanej młodzieży ks. Biskup udzieli tego dnia dyspensy od pokarmów mięsnych. Ks. Biskup poświęci również odnowiony krzyż, który wisiał na zewnętrznej ścianie kościoła.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są 10 min. przed Mszą św. wieczorną. W piątek z racji bierzmowania nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. porannej. Nie będzie też różańca pod krzyżem misyjnym.
 8. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o 18:45.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 10. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10 zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży, gratisowe „Dobre Nowiny” i II część ilustrowanej Historii Kościoła za 12zł.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!

V NIEDZIELA WIELKANOCNA (28.04.2024)

 1. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Ojciec św. Franciszek mianował nowego Biskupa Ordynariusza w naszej Sosnowieckiej Diecezji. Został nim biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej ks. bp Artur Ważny. Nowego ks. biskupa polecajmy Bogu w modlitwie
 3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci NMP. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane 10 min. Przed Mszą św. wieczorną.
 4. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia przypada 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Będziemy również modlić się za rodaków mieszkających na obczyźnie. Msze św. w naszym kościele będą w porządku niedzielnym o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada jeszcze:
  W poniedziałek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy
  W środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
  W czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła a zarazem I czwartek miesiąca
  I piątek miesiąca – z racji uroczystości nie będzie wieczornej adoracji i różańca pod krzyżem misyjnym
  W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika a zarazem I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Chorych zgłaszamy w zakrystii
 6. W przyszłą niedzielę o 16:30 nabożeństwo różańcowe i podanie nowej intencji Apostolstwa Modlitwy. Po nabożeństwie majowym Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 7. Nieszpory dzisiaj o 16:45.
 8. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o 18:45.
 9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mirosława Lewickiego z ul. Naftowej i śp. Izabeli Nowak z ul. Naftowej. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 11. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10 zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży, gratisowe „Dobre Nowiny” i II część ilustrowanej Historii Kościoła za 12zł.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (21.04.2024)

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Ofiary jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.
 3. Jutro, jak każdego 22-go dnia miesiąca, Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych o godz. 18:00. Przynieśmy róże, które będą poświęcone. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Rity.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  We wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  W środę – wspomnienie św. Jerzego, męczennika
  W czwartek – Święto św. Marka Ewangelisty
 5. W piątek o 19:30 pod Krzyżem Misyjnym różaniec w intencji pokoju na świecie.
 6. Nieszpory dzisiaj o 16:45.
 7. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Sosnowieckiej zaprasza lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, opiekunów medycznych, pracowników administracji na wielkanocny dzień skupienia dla służby zdrowia, który odbędzie się w najbliższą sobotę 27 kwietnia 2024 r. w Hospicjum Sosnowieckim im. św. Tomasza Apostoła. Dzień skupienia rozpocznie się o godz. 9.30, poprowadzi go ks. Mariusz Biśta, kapelan hospicjum w Sosnowcu. W programie m.in. nabożeństwo drogi światła, konferencja, oraz Eucharystia. Więcej informacji na plakacie
 8. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 27 kwietnia 2024. Serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów opiekunów, zelatorki i zelatorów, moderatorów oraz wszystkich wiernych należących do parafialnych wspólnot Żywego Różańca, a także tych, którym bliska jest modlitwa różańcowa i pragną dołączyć do Żywego Różańca. Program:
  9:30 – Zgłaszanie przybyłych wspólnot Żywego Różańca
  10:00 – Powitanie przybyłych Kół Różańcowych
  10:15 – Nabożeństwo różańcowe
  11:00 – Konferencja „Ewangelizacja z różańcem”
  11:30 – Msza święta koncelebrowana
 9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami klas czwartych, które w tamtym roku przyjęły I Komunię Świętą. Rocznica I Komunii Świętej 26 maja o godz. 11:00.
 10. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorki i piątki o 18:45.
 11. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 11:00.
 12. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 13. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 14. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10 zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży, gratisowe „Dobre Nowiny” i II część Historii Kościoła po 12zł.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!