IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (30.04.2023)

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony NMP. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które będą odprawiane 10 minut przed Mszą św. wieczorną.
 3. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia przypada 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Będziemy również modlić się za rodaków mieszkających na obczyźnie. Msze św. w naszym kościele będą w porządku niedzielnym: o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy
  We wtorek – wspomnienie św. Atanazego, bp-a i Doktora Kościoła i św. Zygmunta
  I czwartek miesiąca – a zarazem wspomnienie św. Floriana, męczennika
  I piątek miesiąca – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o 21:00.
  I sobota miesiąca – a zarazem święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Odwiedziny chorych, których zgłaszamy w zakrystii.
 5. W dniu 5 maja 2023 r. obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
 6. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16:20 i podanie nowej intencji.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas IV przed rocznicą I Komunii Świętej.
 8. W tym tygodniu, ze względu na długi weekend, próba dla dzieci do I Komunii Świętej tylko w piątek o godz. 16:30. Próba w poniedziałek odwołana.
 9. Wspólnota i Teatr Tańca Lilia z Krakowa serdecznie zaprasza na spektakl taneczny, pt. „Lilia” o życiu Maryi, który odbędzie się w niedzielę 14 maja o godz. 16:00 w sali koncertowej MUZA przy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu. Spektakl przedstawia tajemnice różańca świętego za pomocą tańca współczesnego i baletu. Był on wystawiany już wielokrotnie w Polsce, a także za granicą, m.in. w Lourdes we Francji oraz na Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie, zawsze ciesząc się dużym uznaniem. Bilety w cenie: 30 zł. Normalny, 25 zł ulgowy.
 10. 13 Maja będziemy przeżywać peregrynację kopii obrazu NMP z Gietrzwałdu. Obraz przybędzie do naszej parafii w godzinach popołudniowych w sobotę i będzie do godzin popołudniowych w niedzielę. Zachęcamy do przygotowania się  przez odprawienie nowenny przed tą uroczystością, która rozpocznie się od piątku. Za tydzień zostanie podany szczegółowy plan nabożeństw i adoracji peregrynacyjnych.
 11. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 12. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 13. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 14. Zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży oraz gratisowe „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!