III NIEDZIELA WIELKANOCNA 23.04.2023

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do czytania Pisma Świętego i do uczestnictwa w spotkaniach Kręgu Biblijnego w naszej Parafii, które odbywają się w czwartki przed trzecią niedzielą miesiąca w salce katechetycznej o godz. 19:00.
 2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W poniedziałek – Święto św. Wojciecha, bp-a i męczennika, głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny
  We wtorek – Święto św. Marka Ewangelisty. Dzień modlitw o urodzaje
  W sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.
 3. Dnia 29 kwietnia w sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca w Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Rozpoczęcie o godz. 9:30.
 4. Uroczystość I Komunii Świętej w niedzielę 21 maja o godz. 11:00. Spotkanie z rodzicami w niedzielę 14 maja po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele.
 5. Próby dla dzieci o do I Komunii Świętej w poniedziałki i piątki o godz. 16:30
 6. Rocznica I Komunii Świętej w Niedzielę 28 maja o godz. 11:00. Spotkanie z rodzicami klas czwartych w niedzielę 7 maja po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele.
 7. Dziękujemy osobie, która zakupiła 28 nowych śpiewników. Rozłożone są na ławkach.
 8. Po Świętach Wielkanocnych nasz chór parafialny Salvatoris Amici poszerzył swój skład, za co serdecznie dziękujemy. Nadal zachęcamy do dołączania do chóru. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 9. Wspólnota i Teatr Tańca Lilia z Krakowa serdecznie zaprasza na spektakl taneczny, pt. „Lilia” o życiu Maryi, który odbędzie się w niedzielę 14 maja o godz. 16:00 w sali koncertowej MUZA przy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu. Spektakl przedstawia tajemnice różańca świętego za pomocą tańca współczesnego i baletu. Był on wystawiany już wielokrotnie w Polsce, a także za granicą, m.in. w Lourdes we Francji oraz na Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie, zawsze ciesząc się dużym uznaniem. Informacje o biletach na plakatach oraz na stronie internetowej Facebook.com/Teatr tańca Lilia.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 11. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 13. Zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży oraz gratisowe „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego świątecznego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na najbliższe dni „Szczęść Boże”!