UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (04.06.2023)

 1. Przypada dzisiaj niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o 16:20. Zostanie podana intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec. W tym miesiącu modlimy się: aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania zmierzające do zmniejszenia tortur zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 4. W najbliższy czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w porządku niedzielnym o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00. Po Mszy św o godz. 11:00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na naszym osiedlu:
  I ołtarz – ul. Naftowa 23 – przygotowuje ks. Dariusz z ministrantami i młodzieżą.
  II ołtarz – ul. Akacjowa 6 – przygotowują mieszkańcy ul. Akacjowej.
  III ołtarz – ul. Naftowa 27/I – przygotowują mieszkańcy ul Naftowej.
  IV ołtarz – przy kościele – przygotowuje Żywy Różaniec.
  Zapraszamy wyznaczonych panów do niesienia: baldachimu, sztandarów, chorągwi i nagłośnienia, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy wszystkich parafian do zaangażowania się w przygotowanie ołtarzy. W tym roku procesji będzie przewodniczył  i wygłosi homilię ks. Zbigniew Jacuński.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane 10 minut przed Mszą św. wieczorną.
 6. W najbliższy piątek w Oktawie Bożego Ciała nie ma postu od pokarmów mięsnych.
 7. W czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, w czasie którego zostały przedstawione synodalne głosy parafian w rozprowadzanych ankietach synodalnych.
 8. Trwają prace przy tynkowaniu i odnowieniu frontowej ściany kościoła. Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość, duchowe wsparcie i składane ofiary. Koszt montażu i demontażu rusztowań wynosi 19065 zł brutto. Jedna doba wykorzystanych rusztowań, to kwota 210 zł. Odnowienie i tynkowanie ściany, materiały i robocizna wyniesie ok 23000 zł. Całość kosztów podamy po rozliczeniu z firmami. Jest zawarta umowa z firmą Ledwoń, która zobowiązuje się do ubezpieczenia w czasie trwających prac. W najbliższą niedzielę podamy dokładnie kwotę, jaką dysponuje parafia.
 9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marcina Nawrockiego, l. 42 z ul Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 11. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży, kwartalnik „Niedziela – Magazyn” w cenie 15 zł oraz gratisowe „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!