ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO (28.05.2023)

 1. Dzisiejszą Uroczystością kończymy Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy drugą część Okresu Zwykłego, który potrwa do Adwentu.
 2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W środę – Święto Nawiedzenia NMP
  W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a zarazem I czwartek miesiąca.
  W piątek – I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od 17:30. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o 21:00.
  W sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy a zarazem I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych, których zgłaszamy w zakrystii.
 5. W najbliższą niedzielę o 16:20 nabożeństwo różańcowe i podanie nowej intencji Apostolstwa modlitwy. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 17:15.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiane są codziennie do środy o 17:50.
 7. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane 10 minut przed Mszą św. wieczorną.
 8. Wczoraj w bazylice katedralnej w Sosnowcu zostało wyświęconych trzech nowych kapłanów, dla których wypraszajmy potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które pragną przystąpić w naszej parafii do I Komunii Świętej w przyszłym roku. Zgłoszenie dziecka do końca czerwca.
 10. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, którym jest najnowsze wydanie Mszału Rzymskiego, z którego odprawiamy codziennie Mszę św.
 11. Po ustawieniu rusztowania rozpoczną się w tym tygodniu prace przy tynkowaniu frontowej ściany kościoła.
 12. W najbliższy czwartek o godz. 19:15 spotkanie Rady Parafialnej.
 13. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o 8:00 rano.
 14. W każdy wtorek o 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa wypraszając potrzebne łaski.
 15. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10zł, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży oraz gratisowe „Dobre Nowiny”. Od dzisiaj możemy też nabyć w cenie 15 zł kwartalnik „Niedziela – Magazyn” dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii kościoła i jego związków z narodem.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!