NIEDZIELA PALMOWA (02.04.2023)

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy 18 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar jego pontyfikatu. Dzisiaj na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się spotkanie modlitewne. W czasie ataków na św. Jana Pawła II chcemy się wspólnie modlić oraz wyrazić naszą jedność, wdzięczność i przywiązanie do św. Jana Pawła II i jego nauczania. Spotkanie na Placu Papieski rozpocznie się o godz. 19:30. Wcześniej o godz. 18:00 ks. bp Grzegorz Kaszak odprawi Mszę św. w Parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu. Do wspólnej modlitwy różańcowej na Placu Papieskim zapraszamy wszystkich diecezjan. Przynieśmy ze sobą świece.
 3. Gościmy wśród nas ks. Bartłomieja, salezjanina i młodzież ze wspólnoty  Oratorium św. Jana Bosko”, która przygotowuje się do wyjazdu w wakacje na światowe dni młodzieży do Lizbony. Po Mszy św. będzie można wesprzeć finansowo ich wyjazd składając do puszek ofiary, za które w ich imieniu serdecznie dziękujemy.
 4. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będzie odprawiana o godz. 18:00.
 5. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Adorujemy w Ciemnicy do godz. 21:00.
 6. W Wielki Piątek pamiątka śmierci Chrystusa. Ostatnia Droga Krzyżowa dla dorosłych o 15:00, dla dzieci o 16:30. Tego dnia obowiązuje post ścisły (tzn. możemy zjeść jeden posiłek do syta i ewentualnie dwa razy lekki; post ścisły obowiązuje wszystkich od 18-60 roku życia. Młodzież od 14 roku życia i starszych powyżej 60 r. życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Podczas adoracji krzyża będziemy mogli złożyć ofiarę na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej – szczególnie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po obrzędach adoracja przy Bożym Grobie do godz. 23:00. Adorację rozpoczniemy odśpiewaniem III części Gorzkich Żali.
 7. W Wielką Sobotę o godz. 18:00 poświęcenie ognia, paschału i obrzędy Wigilii Paschalnej.
 8. Poświęcenie pokarmów w sobotę co pół godz. w kościele od 8:00-15:00. Przy poświęceniu pokarmów wychodząc z kościoła będziemy mogli, jak co roku, złożyć ofiary na biednych, potrzebujących i potrzeby parafii. Możemy też podzielić się święconym – będzie wystawiony kosz.
 9. Msza św. rezurekcyjna o 6:00 rano, poprzedzona procesja rezurekcyjną. Potem kolejne Msze św. będą odprawione o 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00. Nieszpory o 16:45.
 10. W poniedziałek wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary jakie złożymy tego dnia na tacę, przeznaczone będą na uczelnie katolickie i studiujących na nich.
 11. Odwiedziny chorych przed Świętami w czwartek od godz. 15:00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
 12. Dzisiaj o 16:00 nabożeństwo różańcowe i zmiana intencji Apostolstwa Modlitwy. W miesiącu kwietniu będziemy się modlić „ o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni zarówno przez państwa jak i obywateli.
 13. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 16:30.
 14. W ramach sztafety powołaniowej jutro w naszej parafii Dzień Modlitw o Nowe Powołania Kapłańskie.
 15. W poniedziałek, wtorek i środę odbędą się w naszej parafii rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu:
  – Klasy IV-VIII przychodzą na godz. 9:00
  – Klasy I-III przychodzą na godz. 11:15
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 10 zł,  „Gość Niedzielny Extra” za 10 zł i gratisowe najnowsze świąteczne „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!