XII Niedziela Zwykła (19.06.2022r.)

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, którą uroczyście zakończymy w czwartek Mszą św. o godz. 18:00. Przed Mszą św. po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Tego dnia poświęcamy tradycyjnie wianki z ziół i kwiatów.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie 10 min. przed Mszą św. wieczorną.
 3. W czwartek będziemy obchodzić przełożoną z 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada jeszcze:
  We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. Akt Oddania Sercu Jezusowemu i rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, jako przygotowanie do peregrynacji Krzyża św. Jana Pawła II i jego relikwii do naszej Parafii. Od 20:00 adorację poprowadzi chór parafialny. Zakończenie adoracji o 21:00 Aktem Oddania Sercu Jezusowemu. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. W środę o godz. 18:00, jak każdego 22-go dnia miesiąca, Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże, które będą pobłogosławione.
 6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Módlmy się za dzieci, młodzież i nauczycieli, którzy rozpoczną wakacje. Dzieci i młodzież zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 7:30.
 7. W dzisiejszą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Dziękujemy za ofiarność i zrozumienie. Dzisiaj jak każdego 19-go dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika i patrona ludzi pracy.
 8. Peregrynacja krzyża i relikwii św. Jana Pawła II w poniedziałek 27 czerwca. Krzyż powitamy przy ul. Naftowej na początku bloku 35 i ośrodka zdrowia a następnie wniesiemy do kościoła, gdzie nastąpi uroczyste powitanie przez parafian. Msza św. o godz. 18:00 a potem nastąpi adoracja krzyża do godz. 22:00.
 9. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św.              o godz. 8:00.
 11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Kopcia z ul. Akacjowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Gratisowo możemy zabrać ze sobą  najnowsze „Dobre Nowiny” wystawione z tyłu kościoła.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!