Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (5.06.2022)

 1. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy drugą część Okresu Zwykłego, który potrwa do Adwentu.
 2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, drugo dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie szczególnie o naszych duszpasterzach a także o wszystkich kapłanach, których spotkaliśmy w swoim życiu.
  W sobotę – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
 5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie 10 min. przed Mszą św. wieczorną.
 6. Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu zostało wyświęconych trzech nowych kapłanów, dla których wypraszajmy potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej.
 7. Przybliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy na naszym osiedlu:
  I ołtarz – ul. Naftowa 23 (przygotowują ministranci i młodzież wraz z ks. Dariuszem)
  II ołtarz – ul Akacjowa między numerami 6 i 8.
  III ołtarz – ul. Naftowa 27I
  IV ołtarz – przy kościele (przygotowuje Żywy Różaniec)
  Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatów  w strojach komunijnych a młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do niesienia emblematów religijnych w czasie procesji. Zapraszamy wszystkich parafian do zaangażowania się w przygotowanie ołtarzy.
 8. W dniu dzisiejszym w naszej parafii dziękujemy Bogu za 25 lat kapłaństwa naszego wikariusza ks. Dariusza, który święcenia kapłańskie przyjął 17  maja 1997r. w naszej katedrze. Życzymy ks. Dariuszowi wielu łask Bożych w dalszej posłudze duszpasterskiej i polecamy w modlitwie za wstawiennictwem NMP Matki Kapłanów.
 9. Nasz chór parafialny „Salvatoris Amici” od 14 wrześnie 2021r. przeżywa rok jubileuszowy. Nasz ks. bp ordynariusz Grzegorz Kaszak z okazji srebrnego jubileuszu 25-lecia jego istnienia skierował list gratulacyjny (który pragniemy odczytać w rocznicą śmierci jego założyciela Jerzego Sojki).
 10. W tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19:00 odbędą się próby dla młodzieży przed uroczystością bierzmowania.
 11. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii Świętej. Zgłoszenie dziecka do końca czerwca.
 12. Dzisiaj o 16:30 nabożeństwo różańcowe i podanie nowej intencji. W tym miesiącu modlimy się: „W intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom, przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu”. Po nabożeństwie Msza św.  w intencji Żywego Różańca.
 13. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 14. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 15. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 16. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Małgorzaty Szczepańskiej l. 58 z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Bogu w modlitwie.
 17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Gratisowo możemy zabrać ze sobą „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!