Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (29.05.2022)

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. W sobotę o godz. 9:00 w bazylice katedralnej diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia kapłańskie.
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.
 4. W środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe 10 min. przed Mszą św. wieczorną. Jest to także Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za dzieci z całego świata, zwłaszcza z krajów gdzie toczą się wojny lub panuje zaraza.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – We wtorek – Święto Nawiedzenia NMP
  – W środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  – I czwartek miesiąca
  – I piątek miesiąca
  a zarazem wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
  – I sobota miesiąca – odwiedziny chorych na wyraźne zaproszenie.
 6. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19:00 w salce katechetycznej.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędą się uroczystości jubileuszu 25-lecia kapłaństwa. W intencji ks. Dariusz będą odprawione Msze św.:
  – o 8:00 od Żywego Różańca i Straży Honorowej
  – o 12:30 od parafian i chóru parafialnego. O 12:30 kazanie wygłosi ówczesny rektor ks. Dariusza, ks. Włodzimierz Skoczny, proboszcz z parafii Serca Jezusowego z Będzina.
 8. Na Placu Papieskim 4 czerwca będziemy świętować jubileusz XXX-lecia powstania naszej diecezji. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza. O 19:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”
 9. Wyjazd na XXVI Spotkanie Młodych w Lednicy odbędzie się 4 czerwca ok. godz. 00:30 spod Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i spod kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce. Koszt wyjazdu 120zł.
 10. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe o 16:30 i zmiana intencji. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”, „Dobre Nowiny”, które gratisowo możemy zabrać ze sobą.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!