VI Niedziela Wielkanocna (22.05.2022r.)

 1. W dzisiejszym dniu przypada główne wspomnienie św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Na pamiątkę tego dnia, w naszej parafii, która posiada relikwie świętej, odprawiane są Msze św. za wstawiennictwem św. Rity każdego 22-go dnia miesiąca i poświęcane są różę.
 2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  We wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  W czwartek – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana
 3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są 10 min. przed Mszą św. wieczorną.
 4. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 6. W wtorek, środę i czwartek egzaminy klas 8. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Mszach św. porannych przed egzaminami.
 7. W czwartek przypada Dzień Matki. Módlmy się w intencji wszystkich matek a szczególnie tych, które oczekują potomstwa.
 8. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W szczególny sposób zachęcamy do uczestnictwa w nowennie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 9. Wczoraj sakramentalny związek małżeński zawarli Mateusz i Karolina Wieczorek. Nową rodzinę polecajmy Bogu w modlitwie.
 10. W sobotę o godz. 10:00 klerycy 5 roku naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu.
 11. My kapłani jako Wasi duszpasterze dziękujemy Wam za pamięć, życzenia i modlitwę z racji rocznic święceń kapłańskich.
 12. Przygotowujemy się już duchowo do peregrynacji krzyża św. Jana Pawła II i jego relikwii, która odbędzie się w naszej parafii 27 czerwca.
 13. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 14. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 15. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”, nowy numer „Dobrych Nowin”, które gratisowo możemy zabrać ze sobą.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!