III Niedziela Wielkanocna – Niedziela biblijna (01.05.2022r.)

 1. Trwamy w Okresie wielkanocnym. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna. Zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony również między Mszami świętymi i po południu do Mszy św. wieczorowej o godz. 17:00.
 2. Dzisiaj przypada zmiana Tajemnic Różańcowych i podanie nowej intencji na miesiąc maj. Nabożeństwo Różańcowe o 16:30. Będziemy się modlić o wiarę dla młodych:  „Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie”. Po nabożeństwie Majowym Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 3. Dzisiejszą III Niedzielą Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. W dzisiejszym dniu zachęca się wiernych do udziału w Narodowym czytaniu Pisma Świętego. W przeżywanym Tygodniu Biblijnym zachęcamy również do studiowania treści, które są przygotowanie przez Stowarzyszenia i Instytuty Biblijne. Z tej okazji w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się konferencja biblijna z dyskusją panelową w kościele.
 4. Rozpoczyna się maryjny miesiąc – maj. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych ku czci NMP każdego dnia:
  – w niedzielę o 16:50
  – w ciągu tygodnia o 17:50.
  Tych, którzy nie mogą przyjść na nabożeństwo z powodu pracy lub choroby, zachęcamy do śpiewu litanii wraz z całymi rodzinami w domu oraz do ozdabiania kapliczek i krzyży przydrożnych.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  We wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu przypada również 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to także dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie.  Pamiętajmy w naszych modlitwach o  ukochanej Ojczyźnie. Msze św. jak w każdą niedzielę o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00.
  W Środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  W czwartek przypada I czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o świętość kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. porannej.
  W piątek – przypada I piątek miesiąca oraz Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała od Mszy św. wieczorowej do godz. 21:00. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  W sobotę przypada I sobota miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. porannej.
 6. W przyszłą niedzielę zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania Kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do modlitw w intencji kleryków i profesorów naszego seminarium, które obecnie jest seminarium międzydiecezjalnym w Częstochowie.  Dzień otwarty w seminarium jest zaplanowany na 7 maja w godzinach od 9:00 do 15:00. Osoby należące do Kół Przyjaciół Seminarium i chętnych na wyjazd z poza kół oraz młodzież i dzieci prosimy o zapisy w zakrystii w celu zgłoszenia uczestników.
 7. Zapraszamy na weekend rekolekcyjny dla młodzieży pod hasłem „Mój Skarb”. Spotkanie odbędzie się w dniach 28-29 maja w Ośrodku św. Wawrzyńca w Częstochowie. W programie m. in. nocne manewry, gry integracyjne, czas na modlitwę i Mszę świętą. Organizatorem weekendu jest Ruch Światło-Życie. Zapisy w zakrystii.
 8. Po różnych trudnościach organizatorom udało się dojść do porozumienia w sprawie spotkania młodych na Polach Lednickich. Otrzymaliśmy zaproszenie miejscowego Biskupa, w związku z czym wydarzenie będzie miało charakter w pełni eklezjalny. Można więc bezpiecznie organizować grupy młodzieżowe na to spotkanie. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą sobotę czerwca – 4 czerwca 2022 r.  pod hasłem: NA KRAŃCE ŚWIATA. Poprowadzi je duszpasterz – dominikanin o. Tomasz Nowak. Szczegółowe informacje będą pojawiać się na bieżąco na stronie organizatora https://www.lednica2000.pl. Zapisy w zakrystii.
 9. Caritas Diecezji Sosnowieckiej po przerwie pandemicznej organizuje koncert „Gramy dla Mamy”, który odbędzie się 23 maja 2022 o godz. 18.oo w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu przy ulicy Wawel 2. Jest on połączony z aukcją charytatywną cennych podarków pozyskanych od znanych osób życia publicznego. Gwiazdą koncertu będzie Anna Wyszkoni. Dochód z tego koncertu przeznaczony będzie na funkcjonowanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Bilety – cegiełki o wartości 60.00 PLN oraz plakat koncertu do odbioru w sekretariacie Caritas ul. Korczaka 5. Koncert w radosnej atmosferze może być bardzo miłym prezentem dla naszych mam. Zabierzmy mamę na koncert!
 10. Caritas Polska organizuje akcję „Paczka dla Ukrainy”.  W tym celu zostały przygotowane specjalne kartony, które będzie można wypełnić produktami i wysłać bezpośrednio na adres Caritas Ukrainy lub zostawić w parafii i nadać ją za pośrednictwem Caritas naszej diecezji. Kartony do akcji Paczka dla Ukrainy będą do odbioru od poniedziałku po Mszach św. wieczorowych.
 11. W środę i czwartek o godz. 16:45 próba dla dzieci pierwszokomunijnych. W środę zachęcamy do przyjścia dzieci, które mają taką możliwość.
 12. W piątek o godz. 16:30 próba dla dzieci, które będą w tym roku obchodziły rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci z Komunią Świętą po próbie ok. 17:30. Spowiedź dla pozostałych wiernych pół godz. przed Mszą św. i w czasie Mszy św..
 13. Również w piątek po Mszy św. wieczorowej o godz. 19:00 spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci w tym roku przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00.
 14. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 15. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 16. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!