V Niedziela Wielkiego Postu (03.04.2022r.)

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę adoracyjną. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwa przez cały dzień, również między Mszami świętymi. Zakończenie adoracji o 17:00. O 16:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i podanie nowej intencji modlitewnej. W tym miesiącu modlimy się: „aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty”. Po Gorzkich Żalach Msza św. w intencji Żywego Różańca ok. 17:15.
 2. Przez cały Wielki Post adorujemy umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa, przy którym możemy składać jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o 16:30, dla dorosłych o 17:30.
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16:30.
 4. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli rozważania męki i śmierci Chrystusa, zachowując zwyczaj zasłaniania krzyży.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, którą przeżywamy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przynosimy w tę niedzielę skarbonki wielkopostne, jakie otrzymały dzieci i dorośli, z których ofiary będą przeznaczone na chore dzieci. Skarbonki składamy przed ołtarzem.
 6. Przy drzwiach kościoła są wystawione listy, na które możemy się wpisać, wybierając sobie jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego seminarium.
 7. Po Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
 9. W tym tygodniu również przypadają spotkania miesięczne dla młodzieży przygotowującej się do sak. Bierzmowania:
  –  We wtorek na 19:30 przychodzi grupa I i III
  –  W środę na 19:00 przychodzi grupa II i IV
 10. Wczoraj na Mszy św. o godz. 18:00 gościliśmy w naszej parafii siostrę Damianę Czogałę z Krajowego Sekretariatu Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Ruchu Szenstackiego, która zachęcała do zakładania kręgów rodzin i przedstawiała sposób ich funkcjonowania. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu po Mszy św. a pozostałych do zabrania ulotek, które znajdują się z tyłu kościoła obok gazet.
 11. Dzisiaj o godz. 19:00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, która rozpocznie się w katedrze a zakończy w Parafii Miłosierdzia Bożego.
 12. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 13. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 14. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 15. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Filipczuk z ul. Akacjowej, mamy s. Anastazji, pochodzącej z naszej parafii, ze Zgromadzenia Sióstr Loretanek. Zmarłą polecajmy Bogu w modlitwie.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. W „Niedzieli” jest zamieszczony artykuł o przyjęciu przez naszą parafię relikwii św. Jana Pawła II. Jest też zdjęcie przekazania relikwii przez ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego ks. Proboszczowi. Są nadal gratisowe „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!