IV Niedziela Wielkiego Postu (27.03.2022r.)

 1. Dwa razy w roku używamy szat liturgicznych koloru różowego. Jednym z tych dni jest dzisiejsza niedziela zwana letare – radujcie się. Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to Niedziela Róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami a papież złotą róże ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła
 2. W Wielkim Poście adorujemy umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa, przy którym możemy składać jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o 16:30, dla dorosłych o 17:30.
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16:30.
 4. Po raz kolejny podejmujemy w naszej parafii i w całej diecezji modlitwę i ofiarę w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego seminarium pod hasłem: „Szturmujemy niebo”.  Możemy wybrać sobie jeden dzień postu o chlebie i wodzie i odmówić litanią do św. Józefa. Wybrany dzień z imieniem i nazwiskiem możemy wpisać na wyłożonych listach z tyłu kościoła.
 5. Trwa w naszej diecezji peregrynacja wielkopiątkowego krzyża, przy którym modlił się św. Jan Paweł II. Do naszej Parafii krzyż przybędzie 27 czerwca.
 6. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 9:00 kolejna celebracja dla młodzieży bierzmowanej. Młodzież otrzyma dziś pamiątkowy krzyż, który zabierze w swoje dorosłe życie.
 7. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. W poniedziałek przypada 13 rocznica święceń biskupich ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o ks. Biskupie w modlitwie.
 9. W sobotę na Mszę św. o godz. 18:00 przybędzie do naszej parafii siostra Damiana Czogała z Krajowego Sekretariatu Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z ruchu Szenstackiego. Wszystkich zainteresowanych kultem Matki Bożej Szenstackiej i chętnych do włączenia się w apostolat Maryjny poprzez tworzenie kręgów rodzin zapraszamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się zaraz po Mszy św..
 10. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Odwiedziny chorych w sobotę na wyraźne zaproszenie.
 11. W przyszłą niedzielę o 16:00 nabożeństwo różańcowe i o 17:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, która rozpocznie się w katedrze a zakończy w Parafii Miłosierdzia Bożego.
 13. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 14. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 15. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 16. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Wieczorka z ul. Naftowej i śp. Zbigniewa Michalika z ul. Naftowej. Zmarłych polecajmy Bogu w modlitwie.
 17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Nadal jest do nabycia specjalny „Gość Niedzielny Ekstra” w całości poświęcony Ojcu Pio, znanemu nam zakonnikowi i stygmatykowi, w cenie 10 zł. Gratisowo możemy zabrać ze sobą „Dobre Nowiny”. Można jeszcze kupić  w cenie 30 zł książki ks. abpa Mokrzyckiego o Janie Pawle II.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!