III Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2022r.)

 1. Z wielka radością nasza parafia przyjmuje dar relikwii św. Jana Pawła II. Dziękujemy ks. arcybiskupowi Mieczysławowi Mokrzyckiemu metropolicie Lwowa za ten wielki dar, dzięki któremu św. Jan Paweł II będzie z nami. Dziękujemy również ks. Kanclerzowi Mariuszowi Karasiowi za pomoc w otrzymaniu relikwii. Ks. arcybiskup przywiózł ze sobą również książki, w których opisuje wielkość postaci świętego papieża Polaka z perspektywy bycia jego osobistym sekretarzem. Książki są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Można je zakupić za dobrowolną ofiarę do następnej niedzieli.
 2. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które w tym roku prowadzi ks. Andrzej Cieślik, proboszcz Parafii św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich każdego dnia o godz. 9:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi przez całe rekolekcje 15 min. przed Mszą  św. Za wysłuchanie trzech nauk rekolekcyjnych możemy uzyskać odpust zupełny. W środę Msza św. z namaszczeniem chorych, dla osób starszych i chorych. Sakrament ten osoby chore mogą przyjąć raz do roku a w niebezpieczeństwie śmierci ile razy ono zaistnieje. Ofiary jakie złożymy na tacę od poniedziałku do środy będą przeznaczone dla rekolekcjonisty.
 3. Przez cały Wielki Post adorujemy umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa, przy którym możemy składać jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o 16:30, dla dorosłych o 17:30.
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16:30.
 5. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9:00 kolejna celebracja dla młodzieży bierzmowanej. Tym razem młodzież otrzyma pamiątkowy krzyż, który zabierze w swoje dorosłe życie.
 6. Po raz kolejny podejmujemy w naszej parafii i w całej diecezji modlitwę i ofiarę w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego seminarium pod hasłem: „Szturmujemy niebo”.  Możemy wybrać sobie jeden dzień postu o chlebie i wodzie i odmówić litanią do św. Józefa. Wybrany dzień z imieniem i nazwiskiem możemy wpisać na wyłożonych listach z tyłu kościoła.
 7. Trwa w naszej diecezji peregrynacja wielkopiątkowego krzyża, przy którym modlił się św. Jan Paweł II. Do naszej Parafii krzyż przybędzie 27 czerwca.
 8. We wtorek 22 marca o godz. 18:00 Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże, które będą poświęcone.
 9. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia a zarazem 30 rocznica powstania naszej Diecezji Sosnowieckiej. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 11. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa. W tym tygodniu z racji rekolekcji o godz. 9:00.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 13. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Kuleszy z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Nadal jest do nabycia specjalny „Gość Niedzielny Ekstra” w całości poświęcony Ojcu Pio, znanemu nam zakonnikowi i stygmatykowi, w cenie 10 zł. Gratisowo możemy zabrać ze sobą „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!