II Niedziela Wielkiego Postu (13.03.2022r.)

 1. W trwającym Okresie Wielkiego Postu, jak zawsze, adorujemy umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa, przy którym możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących.
 2. W dniu dzisiejszym wychodząc z kościoła możemy po Mszy św. złożyć ofiarę do puszek na kościoły misyjne.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  §  Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o 16:30, dla dorosłych o 17:30.
  §  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16:30.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczorowej o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce katechetycznej na plebanii.
 5. Od następnej niedzieli w naszej parafii będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Andrzej Cieślik, proboszcz Parafii św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu. Rozpoczęcie rekolekcji w sobotę o godz. 18:00.
 6. Po raz kolejny podejmujemy w naszej parafii i w całej diecezji modlitwę i ofiarę w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego seminarium pod hasłem: „Szturmujemy niebo”.  Możemy wybrać sobie jeden dzień postu o chlebie i wodzie i odmówić litanią do św. Józefa. Wybrany dzień z imieniem i nazwiskiem możemy na wyłożonych listach z tyłu kościoła.
 7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O 15:00 Godzina Miłosierdzia.
 8. W sobotę 19 marca Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP  a zarazem dzień modlitw za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 9. W przyszłą niedzielę na godz. 11:00 przybędzie do naszej parafii ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który przywiezie do naszej wspólnoty relikwie św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych uroczystościach.
 10. Dzisiaj przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski w roztropnym prowadzeniu Kościoła Świętego dla Papieża.
 11. Niektórzy z nas otrzymali dzisiaj skarbonkę, do której w Wielkim Poście będziemy mogli składać drobne ofiary na cele Caritasu związane z leczeniem dzieci i osób starszych. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową.
 12. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii.
 13. Trwa w naszej diecezji peregrynacja wielkopiątkowego krzyża, przy którym modlił się św. Jan Paweł II. Do naszej Parafii krzyż przybędzie 27 czerwca.
 14. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 15. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 16. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 17. Możemy nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas.
 18. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Gratisowo możemy zabrać ze sobą „Dobre Nowiny”. Dzisiaj jest również do nabycia specjalny „Gość Niedzielny Ekstra” w całości poświęcony Ojcu Pio, znanemu nam zakonnikowi i stygmatykowi, za 10 zł.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!