I Niedziela Wielkiego Postu (06.03.2022r.)

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę adoracyjną. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego sakramentu i krótka adoracja. Adoracja trwa przez cały dzień, również między Mszami św.. Zakończenie adoracji Mszą św. o godz. 17:00. Dzisiejszą adorację ofiarujemy w intencji pokoju na Ukrainie i jej poszkodowanych mieszkańców.
 2. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, podczas którego jak zawsze, adorujemu umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa, przy którym możemy złożyć ofiarę-jałmużnę wielkopostną, dla biednych i potrzebujących.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  §  Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o 16:30, dla dorosłych o 17:30.
  §  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16:30.
  W tym roku kazania Pasyjne będzie głosił ks. Patryk Kucharski z parafii Matki Bożej Nieustającej pomocy w Sosnowcu-Ostrowach Górniczych.
 4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kościoły misyjne.
 5. Zapraszamy dzisiaj o 16:00 na nabożeństwo różańcowe członków Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej, w czasie którego zostanie podana nowa intencja modlitewna. W miesiącu marcu modlimy się abyśmy my chrześcijanie w obliczu nowych wyzwań bioetycznych, wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi. Po różańcu i Gorzkich Żalach ok 17:15 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 6. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 w salce katechetycznej na plebanii spotkanie dla osób należących do wspólnot religijnych poza parafią.
 7. Również w tym roku w intencji nowych powołań kapłańskich w naszej diecezji możemy wybrać sobie jeden dzień postu o chlebie i wodzie i odmówić litanią do św. Józefa. Zachęcamy do wpisania swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście z tyłu kościoła.
 8. Trwa w naszej diecezji peregrynacja wielkopiątkowego krzyża, przy którym modlił się św. Jan Paweł II. Do naszej Parafii krzyż przybędzie 27 czerwca.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 10. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Łaskarzewskiego spoza parafii. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela” i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Gratisowo możemy zabrać ze sobą „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!