VI Niedziela zwykła (13.02.2022r.)

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę adoracyjną. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie również między Mszami św. i po południu. Zakończenie adoracji nieszporami o godz. 16:45.
 2. W Województwie śląskim rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego wypoczynku. W czasie ferii nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Pomimo ferii będą obie Msze św. rano o 7:30 i wieczorem o 18:00.
 3. W poniedziałek za przyczyną św. Cyryla i Metodego będziemy się modlić w intencji Europy aby była wierna swoim chrześcijańskim korzeniom. Tego dnia pamiętajmy także o zakochanych prosząc dla nich o Boże prowadzenie i dojrzałość w miłości.
 4. We wtorek przypada 35 r. święceń biskupich ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył go obficie swoim błogosławieństwem a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.
 5. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce katechetycznej.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek, przeznaczonych dla uchodźców i migrantów.
 7. W sobotę, jak każdego 19-go dnia miesiąca, modlimy się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki rano o 7:30.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O 15:00 Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
 9. W tym tygodniu przeżywamy również 37 rocznicę powstania naszej parafii, która została erygowana dekretem ks. bpa częstochowskiego z dnia 19.01.1985 r.. Dekret wszedł w życie 15.02.1985 r.. Dokładnie 37 lat temu nasi parafianie 24.02.1985 r.
  o godz. 16:00 przeżywali uroczystość powstania naszej Parafii Najświętszego Zbawiciela i wprowadzenia jej pierwszego proboszcza ks. Jana Leksa.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 11. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 13. Zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” po 8 zł., dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Wychodząc z kościoła możemy gratisowo zabrać ze sobą najnowszy numer „Dobrych Nowin”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!