IV Niedziela zwykła (30.01.2022r.)

 1. Zakończyliśmy już kolędę nieco inną niż w dawnych latach z racji trwającej pandemii. Dziękujemy wszystkim, którzy pragnąc przyjąć błogosławieństwo na nowy rok, zaprosili księdza do domu, bądź uczestniczyli we Mszy św. kolędowej wieczorem w kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kapłanów.
 2. W środę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz.: 9:00, 16:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Na godz. 16:30 zapraszamy zwłaszcza dzieci komunijne, którym zostaną poświęcone świece  chrzcielne. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego w naszej diecezji. Po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. W tym dniu kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada jeszcze:
  W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  I czwartek miesiąca a zarazem wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. błogosławieństwo gardła.
  I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17:00. O 17:15 będzie udzielana Komunia Święta dzieciom. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
  I sobota miesiąca a zarazem wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy Po Mszy św. porannej poświęcenie chleba. Odwiedziny chorych na wyraźne zaproszenie
 4. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca o godz. 16:30 nabożeństwo różańcowe i podanie intencji miesięcznej. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 5. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 6. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 8. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o 16:45.
 9. Przed nami wielka uroczystość: w dniu 20 marca na godz. 11:00 przybędzie do naszej parafii Metropolita Lwowski ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, dawny kapelan i sekretarz św. Jana Pawła II. Ks. Arcybiskup przekaże naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Oczywiście uroczystość będzie możliwa przy zachowaniu pokoju na Ukrainie o co z całego serca wszyscy gorąco się modlimy.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Zielińskiego z ul. Naftowej i śp. Gabriela Wieczorka z ul. Akacjowej. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 11. Zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej: w cenie 8 zł. jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!