Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (26.12.2021)

 1. W tym roku w drugi dzień Świąt wzywamy orędownictwa św. Szczepana, diakona i męczennika a także św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W poniedziałek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; poświęcenia wina
  We wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  W I sobotę stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w porządku niedzielnym: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00. Nieszpory o 16:45.
 3. W piątek przypada ostatni dzień 2021r.. Msza św. na zakończenie Starego Roku i nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne o godz. 17:00. Na ten dzień ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
 4. Nieszpory dzisiaj o 16:45.
 5. W przyszłą niedzielę Masza św. w intencji Żywego Różańca o 17:00. Przed Mszą wieczorną Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16:30 i podanie miesięcznej intencji.
 6. W tym roku z racji panującej nadal pandemii nie będzie tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Nie mniej jednak zachęcamy do zgłaszania osobiście w zakrystii lub w kancelarii „Kolędy na życzenie rodziny”. Od 3 stycznia będziemy do dyspozycji, zarówno do południa, jak i po południu. Jednocześnie w styczniu będą odprawiane wieczorem Msze św. dla poszczególnych klatek ulic naszej parafii. Można przynieść ze sobą wodę, która zostanie poświęcona i będzie nią można poświęcić swój dom. Jeżeli ktoś ma życzenie, będzie mógł złożyć przy błogosławieństwie ofiarę na kolędę a także na postępy Kościoła. Klatki bloków naszej Parafii zostaną wywieszone na drzwiach Kościoła a także będą podane w internecie.
 7. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek, Msza św. będzie tylko o 7:30 rano. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
 8. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 9. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 10. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 11. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o 19:00 w salce katechetycznej.
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysława Widawskiego z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 13. Zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej: jest „Niedziela” w cenie 10 zł, „Gość Niedzielny” po 10 zł, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Gratisowo do wzięcia „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!