III Niedziela Adwentu (12.12.2021r.)

 1. Dzisiejsza niedziela Adwentu zwana jest Niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego – stąd dzisiaj kolor szat różowy.
 2. Rozpoczęliśmy dzisiaj adwentowe rekolekcje, które prowadzi ks. Dariusz Salamon ze Zgromadzenia Księży Sercanów z Sosnowca Środuli. Rekolekcje potrwają do wtorku. W te dni Msze św. z nauką rekolekcyjną ogólną będą o godz. 9:00 i 18:00 (dzieci i młodzież przychodzi razem ze starszymi). Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Ofiary jakie złożymy na tacę w poniedziałek i we wtorek będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty i potrzeby jego zgromadzenia.
 3. W trzecim tygodniu Adwentu – w środę piątek i sobotę – przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 4. Od dnia 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do Świąt Bożego Narodzenia.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  We wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana
 6. W przyszłą niedzielę nasz ks. Wikariusz Dariusz Nowak obchodzi swoje imieniny. Msza św. w jego intencji od Żywego Różańca i parafian będzie odprawiona o godz. 8:00. Po Mszy św. będzie można złożyć ks. Dariuszowi życzenia imieninowe.
 7. W Adwencie serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP. Roraty z udziałem dzieci odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W soboty dla dorosłych o 7:30 rano.
 8. Za tydzień przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii.
 9. Podejmujemy nadal Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Są do nabycia małe świece Caritas po 7 zł.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 11. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 13. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego o 19:00 w salce katechetycznej.
 14. Nieszpory dzisiaj o 16:45.
 15. W   tym tygodniu III piątek miesiąca. Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o 15:00.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”. Gratisowo do wzięcia „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!