II Niedziela Adwentu (05.12.2021r.)

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel możemy wychodząc z kościoła złożyć ofiarę do puszek.
 2. W Adwencie serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP. Roraty z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W soboty dla dorosłych o 7:30 rano.
 3. Jak co roku podejmujemy w Adwencie Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece Caritas na razie tylko małe po 7 zł; dużych zabrakło. Duże świece będą jeszcze dowiezione, jeśli jest taka potrzeba. Kto chce dużą świecę zgłasza w zakrystii.
 4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zakończenie Roku św. Józefa. Msze św. w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00. Po Każdej Mszy św. odmówimy akt zawierzenia św. Józefowi. Jednocześnie na Mszy św. o godz. 18:00 będzia miał miejsce obrzęd nałożenia szkaplerza św. Józefa, którego dokona ks. kanclerz Mariusz Karaś. Również podczas tej Mszy św. będą poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami
 5. 8 grudnia jak zawsze Godzina Święta od 12:00-13:00, podczas której możemy wypraszać potrzebne dla nas łaski. W tej godzinie kościół będzie otwarty
 6. W tym tygodniu w liturgii przypada jeszcze:
  W poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła
  W piątek –wspomnienie NMP Loretańskiej.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy krótkie rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Dariusz Salamon ze Zgromadzenia Księży Sercanów z Sosnowca Środuli.
 8. Dzisiaj na godz. 16:30 zapraszamy Żywy Różaniec i wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo różańcowe, w czasie którego zostanie podana intencja na miesiąc grudzień. W tym miesiącu modlimy się za katechetów powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego. Po różańcu Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 rano.
 10. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 12. W przyszłą niedzielę nieszpory o 16:45 a także spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11:00.
 13. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marcina Bąba z ul. Willowej i śp. Mirosławy Czapla z ul. Naftowej. Zmarłych polecajmy Bogu w modlitwie.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”. Gratisowo do wzięcia „Dobre Nowiny”. Od dzisiejszego numeru tygodnika „Niedziela” cena gazety wzrasta do 8 zł.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!