I Niedziela Adwentu (28.11.2021r.)

 1. W dniu dzisiejszym w pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. To już trzeci rok trzyletniego cyklu na temat Eucharystii.
 2. W Adwencie serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP. Msze św. roratnie z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W soboty o 7:30 dla dorosłych. Są do nabycia lampiony dla dzieci w cenie 20 zł.
 3. Jak co roku Caritas rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca jaką postawimy na naszym stole wigilijnym, to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy. Już dzisiaj możemy nabyć świece Caritas: małe po 7 zł, duże po 18 zł.
 4. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na bieżące utrzymanie kościoła i parafii w niełatwej sytuacji pandemii koronawirusa.
 5. W tym tygodniu przypada:
  We wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła,
  W czwartek –  I czwartek miesiąca
  W piątek –wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana a zarazem I piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji o 21:00 Apelem Jasnogórskim. Z racji rorat spowiedź dzieci będzie o 17:45, gdyż potem one zostają na Mszę św. roratnią.
  W sobotę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy a zarazem I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych tylko na wyraźne życzenie.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołom na Wschodzie.
 7. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 rano.
 8. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 10. W najbliższą niedzielę o 16:30 nabożeństwo różańcowe i podanie nowej intencji miesięcznej. Po różańcu o 17:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Danuty Bąba z ul. Willowej i śp. Antoniny Wykurz z ul. Akacjowej. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 12. Od kilku dni ks. Dariusz przebywa na kwarantannie. Jej czas jest uzależniony od testu, który ma mieć we wtorek.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla młodzieży i dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Gratisowo możemy zabrać ze sobą nowy nr „Dobrych Nowin”.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku!
Dziękujemy za wspólną modlitwę a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!