XXVIII Niedziela zwykła (10.10.2021r.)

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składając do puszek ofiarę dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin. To żywy pomnik Jana Pawła II.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. w miejsce homilii krótka adoracja, która będzie również między Mszami św. i po południu. Zakończenie adoracji o 17:00.
 3. 17 października Mszą św. o godz. 8:00 w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu rozpoczniemy diecezjalny etap synodu o synodalności, ogłoszonego przez Papieża Franciszka.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:  dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:00, dla dorosłych o 17:45. W niedziele o 16:30.
 5. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie nauczycieli i wychowawców.
 6. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – W poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
  – W środę – wspomnienie św. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  – W piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr-a Kościoła a zarazem III piątek miesiąca. Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz. 15:00.
  – W sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru Jana Pawła II.
 7. W przyszłą niedzielę spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11:00.
 8. W ostatnim czasie popsuł się główny moduł w organach. Został szybko wymieniony. Koszt wymiany modułu 1750 zł. Przyszła miesięczna taca na potrzeby kościoła przeznaczona będzie na pokrycie kosztów wymiany modułu organowego. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 rano.
 10. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 12. Został namalowany dla naszej parafii obraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt z obramowaniem 3000 zł. Uroczystego poświęcenia obrazu dokona bp Piotr Skucha 22 października o godz. 18:00. W czasie jednej z niedziel będzie zbiórka do puszek na pokrycie kosztów namalowania obrazu.
 13. W środę o godz. 19:00 w salkach katechetycznych spotkanie młodzieży przygotowującej się do sak. bierzmowania. Młodzież może jeszcze odbierać indeksy.
 14. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego w salkach na plebanii o godz. 19:00
 15. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy dzieci i młodzież, które chciałyby uczestniczyć
  w śpiewie scholii w naszej parafii a na 11:00 chłopców od kl. II-VIII, chętnych do służby liturgicznej przy ołtarzu.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla młodzieży i dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz gratisowe „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!