XXVI Niedziela zwykła (26.09.2021r.)

 1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Modlimy się za wszystkich cudzoziemców, którzy szukają swojego nowego domu.
 2. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:00. Dla dorosłych codziennie o 17:45. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  –  W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  –  We wtorek – św. Wacława , męczennika
  –  W środę – wspomnienie św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  –  W czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dr-a Kościoła
  –  W piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr-a Kościoła, a zarazem I piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o 21:00. Spowiedź święta dla dzieci i Komunia Święta o 17:00.
  –  W sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów a zarazem I sobota miesiąca – odwiedziny chorych tylko na wyraźne życzenie.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy Żywy Różaniec na nabożeństwo różańcowe o 16:30. Msza św. w intencji Żywego Różańca o 17:00.
 5. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 rano.
 6. W każdy wtorek o godz. 7:30 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 8. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o 16:45.
 9. W minioną sobotę sakramentalny związek małżeński zawarli: Anna i Daniel Kuchta. Nową rodzinę polecamy Bogu w modlitwie.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Adama Czecha z ulicy Akacjowej. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 11. W przyszłym roku 17 czerwca o godz. 18:00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży klas VII i VIII. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30.
 12. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy dzieci i młodzież, które chciałyby uczestniczyć w śpiewie scholii w naszej parafii a na 11:00 chłopców od kl. II-VIII, chętnych do służby liturgicznej przy ołtarzu.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Dla młodzieży i dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Wychodząc z kościoła gratisowo możemy zabrać ze sobą nowy numer „Dobrych Nowin”.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!