XXIII Niedziela zwykła (05.09.2021r.)

 1. Wyrażamy dzisiaj naszą wdzięczność Bogu za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.
 2. Obecna niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na uchodźców i emigrantów.
 3. W dzisiejszą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do godz. 17:00. Zachęcamy do osobistej modlitwy.
 4. Nabożeństwo różańcowe z podaniem nowej intencji modlitwy dzisiaj o godz. 16:30. W miesiącu wrześniu wraz z Żywym Różańcem będziemy się modlić: abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują. Po nabożeństwie różańcowym Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 5. W środę 8 września Święto Narodzenia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce katechetycznej.
 6. Przypominamy dzieciom, które praktykują obchodzenie 9 pierwszych piątków miesiąca, że w tym roku spowiedź w I piątki miesiąca będzie o 16:45 a potem o 17:00 Msza św. dla dzieci, w czasie której przyjmą Komunią Świętą.
 7. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 rano.
 8. W każdy wtorek modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa. Możemy składać intencje.
 9. Również w każdy wtorek o godz. 19:00 odbywają się próby naszego chóru w salce na plebanii. Zapraszamy do zaangażowania się w śpiew z naszymi chórzystami.
 10. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej o 7:30.
 11. Nieszpory następną niedzielę o 16:45.
 12. W przyszłą niedzielę 12 września ks. Proboszcz naszej parafii obchodzi 60 rocznicę swoich urodzin. Uroczysta Msza św. w jego intencji będzie odprawiona tego dnia o godz. 12:30. Po Mszy św. będzie można złożyć ks. Proboszczowi życzenia urodzinowe. Ks. Proboszcz zaprasza potem wszystkich na plac kościelny na słodki poczęstunek przy dobrej muzyce.
 13. W sobotę sakramentalny związek małżeński zawarli: Kinga Mróz i Marcin Biłan. Nową rodzinę polecajmy Bogu w modlitwie.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Dla młodzieży i dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Z racji dzisiejszej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego możemy nabyć za 10 zł pięknie wydany „Gość Extra” poświęcony całkowicie osobie Prymasa Tysiąclecia. Przy drzwiach kościoła wystawione są również „Dobre Nowiny”, które możemy gratisowo zabrać ze sobą.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!