XI Niedziela zwykła (13.06.2021r.)

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę adoracyjną. Po każdej Mszy św. w miejsce homilii krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwa przez cały dzień do godz. 17:00. Zachęcamy do osobistej modlitwy.
 2. Jutro 22 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu.
 3. W poniedziałek 14 czerwca przypada 51 rocznica święceń kapłańskich ks. bp-a Piotra Skuchy; natomiast w piątek 18 czerwca 32 rocznica święceń kapłańskich ks. Bp-a Grzegorza Kaszaka. Księży biskupów zawierzajmy Bogu w modlitwie za przyczyną Maryi.
 4. Serdecznie zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie 10 min. przed Mszą św. wieczorną.
 5. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o zapisywanie się na pielgrzymkę po Uroczystości I Komunii Świętej. Na pielgrzymkę mogą zapisywać się również rodzice i dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii Świętej.
 6. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  W poniedziałek – bł. Michała Kozala, bp-a i męczennika
  W czwartek – Uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika – głównego patrona Diecezji Sosnowieckiej
  III piątek miesiąca – o 15:00 Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
 7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Hykalika z ul. Naftowej (l. 65). Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 8. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 rano.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. o godz. 7:30.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Można zabrać ze sobą gratisowo wyłożone przy drzwiach kościoła „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!