X Niedziela zwykła (06.06.2021r.)

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała, którą uroczyście zakończymy w czwartek Mszą św. o godz. 18:00. Przed Mszą św. po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Tego dnia poświęcamy tradycyjnie wianki z ziół i kwiatów.
 2. Serdecznie zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie 10 min. przed Mszą św. wieczorną.
 3. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii Świętej o godz. 11:00. Spotkania przygotowujące dla dzieci w środę i piątek o godz. 19:00. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 12:00.
 4. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o zapisywanie się na pielgrzymkę po Uroczystości I Komunii Świętej. Na pielgrzymkę mogą zapisywać się również rodzice i dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii Świętej.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  We wtorek – św. Jadwigi Królowej
  W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również  Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów
  W sobotę  – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią w naszej parafii do I Komunii Świętej w Maju 2022r.. Spotkanie to będzie oficjalnym zgłoszeniem dziecka do Komunii Świętej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii.
 8. Dzisiaj o godz. 16:30 nabożeństwo różańcowe i podanie nowej intencji Apostolstwa modlitwy. W czerwcu modlimy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej aby wzrastali w miłości i z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 10. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. o godz. 7:30.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Można zabrać ze sobą gratisowe wyłożone są przy drzwiach kościoła „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!