Niedziela Palmowa Męki Pańskiej (28.03.2021r.)

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy dzisiaj obchody Wielkiego Tygodnia, który w tym roku będziemy przeżywali przy zachowaniu ograniczonego limitu osób mogących uczestniczyć w liturgii. W naszym kościele może jednorazowo być 21 osób przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i mając zakryte usta i nos. Jeżeli będzie przekroczony limit, można uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła.
 2. Liturgia W. Czwartku, W. Piątku, W. Soboty będzie odprawiana o godz. 18:00.
 3. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia s. Eucharystii i s. kapłaństwa. Adoracja w ciemnicy do godz. 21:00.
 4. W Wielki Piątek pamiątka śmierci Chrystusa. Ostatnia Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 15:00, dla dzieci 16:30. Tego dnia oddamy cześć krzyżowi poprzez głęboki pokłon. W czasie adoracji krzyża będą zbierane ofiary na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Po obrzędach rozpocznie się adoracja przy Bożym Grobie, która potrwa do godz. 22:00. Adorację rozpocznie nasz chór parafialny. O godz. 21:00 odśpiewamy Gorzkie Żale.
 5. Obrzędy Liturgii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy w świątyni  przy ołtarzu. Nie będzie poświęcenia ognia. Tradycyjne poświęcenie pokarmów będzie w tym roku na zewnątrz kościoła co pół godziny od 8:00-15:00. Przy Poświęceniu będziemy mogli złożyć ofiary na biednych i potrzebujących.
 6. Msza św. rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 rano. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Następne Msze św. będą o godz.: 9:30, 11:00, 12:00 dla dzieci pierwszokomunijnych, 12:30 i 17:00. Nieszpory świąteczne o 16:45.
 7. W drugi dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym. Nieszpory o 16:45. Ofiary jakie złożymy tego dnia na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o  godz. 16:30.
 9. W dzisiejszą niedzielę przypada 12 rocznica święceń biskupich ks. Bp-a Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.
 10. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 11. Odwiedziny chorych przed Świętami w piątek o godz. 10:00 Chorych należy zgłaszać w zakrystii.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 13. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 14. W Wielki Piątek obowiązuje katolików post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 15. Można jeszcze dzisiaj wychodząc z kościoła  złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 16. Z racji Świąt Msza św. w intencji Żywego Różańca i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędą się w niedzielę po Świętach 11.04.
 17. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Całka z ul. Naftowej i śp. Adama Radość. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 18. W środę spotkanie Koła Biblijnego w salce katechetycznej na plebanii po Mszy św. o godz. 18:00.
 19. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest też „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Możemy też zabrać ze sobą gratisowo „Dobre Nowiny”, które są wystawione przy drzwiach kościoła.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!