V Niedziela Wielkiego Postu (21.03.2021r.)

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli rozważania męki i śmierci Chrystusa, zachowując zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. W Wielkim Poście adorujemy umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa, przy którym możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących.
 3. Nadal trwamy w błagalnej modlitwie do Boga o ustąpienie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Pamiętać chcemy o wszystkich chorych, pogrążonych w lęku i obawach przed zarażeniem i przebywających na kwarantannie.
 4. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 29 rocznica powstania Diecezji Sosnowieckiej. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Zachęcamy tego dnia do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 5. Od czwartku trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Zostanie on zakończony Uroczystością Zwiastowania Pańskiego.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o 16:30, dla młodzieży i dorosłych o 17:30.
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16:30.
 7. Przy drzwiach kościoła są wystawione listy, na które możemy się wpisać  wybierając sobie jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań kapłańskich w naszej diecezji.
 8. Za tydzień przynosimy skarbonki wielkopostne, jakie otrzymały dzieci i niektórzy dorośli, z których ofiary będą przeznaczone na chore dzieci
 9. Po Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Taką ofiarę będzie można jeszcze złożyć w przyszłą niedzielę.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, którą przeżywamy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14:00.
 11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy św. porannej.
 12. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 13. Z racji pandemii kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 14. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stefana Karecińskiego z ul. Akacjowej. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 15. W środę spotkanie Koła Biblijnego w salce katechetycznej na plebanii po Mszy św. o godz. 18:00.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest też „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”, gratisowe „Dobre Nowiny” przy drzwiach kościoła.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!