III Niedziela Wielkiego Postu (07.03.2021r.)

 1. Przeżywając okres Wielkiego Postu adorujemy umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa, przy którym możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących.
 2. Przy zachowaniu wszystkich przepisów sanitarnych rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Franciszek Sikora ze Zgromadzenia Księży Saletynów.. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Msza św. z nauką rekolekcyjną każdego dnia o godz. 9:00 i 18:00. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na 16:30. Okazja do spowiedzi przez całe rekolekcje 15 min. Przed każdą Mszą św.. Ofiary jakie złożymy na tacę od poniedziałku do środy, przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty i potrzeby Zgromadzenia Księży Saletynów.
 3. W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski w roztropnym prowadzeniu Kościoła Świętego dla Papieża.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o 16:30, dla młodzieży i dorosłych o 17:30.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16:30.
 5. Przy drzwiach kościoła są wystawione listy, na które możemy się wpisać  wybierając sobie jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań kapłańskich w naszej diecezji
 6. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 16:00, w czasie którego zostanie podana intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc marzec. Wspólnie z Żywym Różańcem będziemy się modlić o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym. Msza św. w intencji Żywego Różańca o 17:15.
 7. W dzisiejszą niedzielę rekolekcyjną trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji Mszą św. wieczorną o 17:15.
 8. Przez najbliższe dwie niedziele będą zbierane po Mszy św. ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 10. Z racji pandemii kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 11. W poniedziałek 8 marca modlimy się w intencji wszystkich kobiet z racji ich święta.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. W przyszłym tygodniu będziemy mogli nabyć „Gość Niedzielny Extra” w całości poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!