II Niedziela Wielkiego Postu (28.02.2021r.)

 1. W trwającym okresie Wielkiego Postu adorujemy jak zawsze umieszczony na środku kościoła krzyż Chrystusa, przy którym możemy złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych i potrzebujących.
 2. W dniu dzisiejszym wychodząc z kościoła możemy po Mszy św. złożyć ofiarę do puszek na Kościoły Misyjne.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o 16:30, dla młodzieży i dorosłych o 17:30.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16:30.
 4. Od następnej niedzieli w naszej parafii będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Franciszek Sikora ze Zgromadzenia Księży Saletynów. Rozpoczęcie rekolekcji w sobotę o 18:00.
 5. Po raz kolejny podejmujemy w naszej diecezji wielkopostną modlitwę i ofiarę w intencji nowych powołań – „Razem szturmujemy niebo”. Możemy wybrać sobie jeden dzień postu o chlebie i wodzie. Wybrany dzień możemy wpisać na wyłożonych  listach z tyłu kościoła.
 6. W czwartek 04 marca Święto św. Kazimierza Królewicza.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18:30. Zakończenie adoracji o 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 różaniec dla Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Maryi Królowej Różańca Świętego z racji I niedzieli miesiąca. Msza św. w intencji Żywego Różańca po Gorzkich Żalach za tydzień o 17:15. Jednocześnie w niedzielę rekolekcyjną będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. porannej.
 10. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 11. Z racji pandemii kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 12. W sobotę o 11:00 spotkanie z ministrantami w salce katechetycznej.
 13. Możemy dzisiaj nabyć skarbonkę, do której w Wielkim Poście będziemy mogli składać drobne ofiary na cele Caritasu związane z leczeniem dzieci i osób starszych. Tę akcję podejmujemy pod hasłem: „Dar juniora dla seniora”.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Wychodząc z kościoła możemy gratisowo zabrać ze sobą nowy numer „Dobrych Nowin”; są wystawione przy drzwiach kościoła.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!