II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (03.01.2021)

 1. W Minionym tygodniu rozpoczęliśmy nowy rok 2021. W Ubiegłym roku:
  – ochrzczonych zostało 22 dzieci
  – sakramentalny związek małżeński zawarło 3 pary
  – odbyło się 31 pogrzebów; zaopatrzonych było 9 zmarłych, niezaopatrzonych 22 osoby
  – do I Komunii Świętej przystąpiło 17 dzieci
  – zostało rozdanych ok 25000 Komunii Świętych
  – sakrament bierzmowania przyjęło 23 osoby
 2. Przeżywamy dzisiaj niedzielę adoracyjną. Po Mszy św. w miejsce homilii krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 12:30 rozpocznie się adoracja w ciszy; będzie ona trwała przez całe popołudnie do godz. 17:00.
 3. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które też można nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 3 zł. Ofiary jakie złożymy tego dnia na tacę, będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących ewangelię na całym świecie.
 4. Dzisiaj o 16:30 nabożeństwo różańcowe i wymiana intencji modlitewnej. W styczniu będziemy się modlić „aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie z otwartością na wszystkich. Po różańcu o 17:00 Msza św. w intencji żywego różańca.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
 6. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 7. Nieszpory dzisiaj i w Trzech Króli o godz. 16:45.
 8. Msze św. w tygodniu o 7:30 i 18:00.
 9. W tym roku z racji pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Błogosławieństwo domu i rodziny tylko na wyraźne zaproszenie samych rodzin. Takie odwiedziny Należy zgłosić w zakrystii podając adres i termin wizyty. W styczniu będą też odprawiane Msze św. o godz. 18:00 z indywidualnym błogosławieństwem dla mieszkańców poszczególnych klatek z wyznaczonych ulic naszej Parafii. Jeśli ktoś ma życzenie może złożyć ofiarę kolędową, a także na ocieplenie i tynkowanie pozostałych dwóch ścian naszego kościoła.
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej o godz. 7:30.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!