IV Niedziela Adwentu (20.12.2020 r.)

 1. Kończymy okres Adwentu. W Czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją tego dnia, zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  Po wigilii w tym roku z racji ograniczonego limitu osób mogących uczestniczyć we Mszy św. będą odprawione dwie pasterki: o godz. 22:00 i o północy. Ofiary jakie złożymy na tacę przeznaczone będą na fundusz ochrony życia.
 2. Msza św. roratnia ku czci NMP do czwartku o godz. 7:30.
 3. W wigilię swoje imieniny obchodzi pani Ewa Motyl nasza gospodyni. Składamy jej najserdeczniejsze życzenia. Msza św. w jej intencji zostanie odprawiona w czwartek o 7:30.
  W Wigilię jest tylko Msza św. o godz. 7:30. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00.
 4. W Piątek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Msze św. o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00. Nieszpory o godz. 16:45.
 5. W sobotę 26 grudnia Święto św. Szczepana Męczennika – II dzień Świąt Bożego Narodzenia.
  Msze św. w porządku niedzielnym. Nieszpory o godz. 16:45. Ofiary, które złożymy tego dnia na tacę przeznaczone będą na uczelnie katolickie i pomoc studiującym na nich.
 6. W niedzielę 27 grudnia Święto Świętej Rodziny – Jezusa Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto rodzin katolickich. Podczas Każdej Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.
 7. W tym roku poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabyć po każdej Mszy św. w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej. Ofiary jakie złożymy przy nabyciu opłatków będą przeznaczone na ocieplenie i tynkowanie pozostałych ścian kościoła.
 8. Podejmując Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy jeszcze nabyć świece „Caritas” – tylko małe po 7 zł.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę PO Mszy św. o godz. 8:00.
 10. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, która odprawiana jest każdego dnia po Mszy św. porannej.
 11. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity we wtorek 22 grudnia o godz. 18:00.
 12. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
 13. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Elżbiety Widawskiej z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 14. W związku z trwającą w naszym kraju pandemią koronawirusa oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych oraz kapłanów posługujących w Diecezji Sosnowieckiej Bp Grzegorz Kaszak zalecił aby w tym roku zrezygnować z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Biskup Sosnowiecki jednocześnie dopuszcza możliwość błogosławienia domów i rodzin lecz tylko na wyraźne zaproszenie samych wiernych.
  Będzie też możliwość uczestniczenia parafian z poszczególnych wyznaczonych ulic i klatek we Mszy św. o godz. 18:00.
  Po Mszy św. będzie odmówiona modlitwa o błogosławieństwo dla domu, dla każdej rodziny indywidualnie przy ołtarzu. Wtedy, jeśli ktoś będzie miał życzenie można złożyć ofiarę na kolędę i tynkowanie do położonego koszyczka. Msze św. będą odprawiane w naszym kościele od 4 stycznia przez cały miesiąc.
  Listy z wyznaczonymi klatkami bloków naszej parafii zostaną wywieszone na drzwiach kościoła, a także umieszczone w internecie już od Świąt.
 15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży. Możemy zabrać gratisowo wystawiane z tyłu kościoła „Dobre Nowiny”.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.
Dziękujemy za wspólną modlitwę
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”!