II Niedziela Adwentu (06.12.2020 r.)

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc z Kościoła możemy na ten cel złożyć ofiarę do puszek.
 2. W Adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny rano na godz. 7:30. Z racji trwającej pandemii udział dzieci w Roratach jest decyzją rodziców, którzy są odpowiedzialni za ich zdrowie i bezpieczeństwo.
 3. Jak co roku podejmujemy w Adwencie już po raz 27 Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny: małe po 7 zł, duże po 18 zł.
 4. W tym roku poświęcone opłatki możemy nabyć w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Ofiary jakie złożymy przy nabyciu opłatków będą przeznaczone na ocieplenie i tynkowanie pozostałych dwóch ścian kościoła.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, bp-a i dr-a Kościoła
  – we wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00
  – w czwartek wspomnienie NMP Loretańskiej
  – w sobotę wspomnienie NMP z Guadalupe
 6. W Adwencie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest odprawiana po Mszy św. porannej.
 7. Ponieważ w czasie pandemii ograniczona jest liczba osób uczestniczących we Mszy św., w tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych, jedynie dzień skupienia przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Będzie on w najbliższą niedzielę. Homilie wygłosi o. Maciej ze Zgromadzenia Ojców Franciszkanów w Tychach.
  Przez całą niedzielę od godz. 9:00-17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Dzisiaj z racji  I niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 16:30 zapraszamy Żywy Różaniec na nabożeństwo różańcowe, w czasie którego zostanie podana intencja miesięczna. W grudniu będziemy się modlić „Aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiona przez Słowo Boże i przez życie modlitwy”.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewane są w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny. Możemy też nadal zabrać gratisowo wyłożone z tyłu kościoła Dobre Nowiny.
 11. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego ks. wikariusza: ks. Dariusza Nowaka, który przychodzi do nas z Parafii św. Barbary z Dąbrowy Górniczej. Ks. Dariusz przeżywa 23 rok kapłaństwa. Życzymy ks. Dariuszowi wielu łask Bożych  i błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.
Dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!