I Niedziela Adwentu (29.11.2020 r.)

 1. W dniu dzisiejszym w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. To już drugi rok z trzyletniego cyklu na temat Eucharystii.
 2. W Adwencie serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP. W tym roku roraty będą odprawiane rano o godz. 7:30. Z racji pandemii udział dzieci w roratach jest decyzją rodziców, którzy są odpowiedzialni za ich zdrowie i bezpieczeństwo.
 3. Jak co roku w Adwencie już po raz 27 podejmujemy z Caritasem Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece na stół wigilijny; małe po 6zł., duże za 15zł.
 4. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Z racji pandemii nie będą jak dotychczas roznoszone po domach. Opłatki możemy nabyć w zakrystii po każdej Mszy św. w niedziele i w tygodniu, a także w kancelarii. Ofiary jakie złożymy przy nabyciu opłatków będą przeznaczone na ocieplanie i tynkowanie pozostałych dwóch ścian kościoła.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła
  – w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, a zarazem I czwartek miesiąca
  – w piątek św. Barbary, dziewicy i męczennicy, a zarazem I piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego sakramentu.   Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim
  – I sobota miesiąca, nadal z racji pandemii nie ma odwiedzin chorych w domach
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 8:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 16:30.
 7. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będziemy mogli na ten cel złożyć ofiarę do puszek.
 8. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 9. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godz. 16:45
 10. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby; śp. Jerzego Molińskiego
  oddanego parafianina z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci i młodzieży grudniowy nr Małego Gościa Niedzielnego. Wychodząc z kościoła możemy gratisowo wystawione przy drzwiach „Dobre Nowiny”.
 12. Ks. Michał Langer nasz wikariusz na własną prośbę otrzymał roczny urlop zdrowotny dla podratowania swojego zdrowia. Z tej racji nie może decyzją Ks. B-pa Grzegorza Kaszaka pełnić obowiązków wikariusza w naszej wspólnocie. Od 1 grudnia będzie mieszkał jako rezydent w parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Olkuszu. Oczekujemy przyjścia do nas nowego wikariusza. Żegnamy dzisiaj ks. Michała dziękując mu za gorliwą pracę w naszej parafii

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,

a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”.