XXXIII Niedziela Zwykła (15.11.2020 r.)

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Ta inicjatywa Ojca świętego Franciszka wzywa nas do wyjścia naprzeciw tym, którym w życiu się nie powiodło.
 2. Przypominamy, że tegoroczna zbiórka świętopietrza z 29. 06 została przeniesiona. W naszej diecezji ofiarę na Stolicę Apostolską będziemy mogli złożyć do puszek w przyszłą niedzielę po Mszy św.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  – w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  – w czwartek jak każdego 19-go dnia miesiąca o godz. 18:00 modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki męczennika, przy jego relikwiach
  – w piątek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Patrona Diecezji Sosnowieckiej. Jest to zarazem III piątek miesiąca. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
  – w sobotę Ofiarowanie NMP
 4. W przyszła niedzielę o godz. 9:30 Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone.
 5. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 16:45.
 6. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 7. Możemy nadal składać ofiary na spłacenie pozostałych kosztów ocieplenia i tynkowania bocznych ścian kościoła. Dziękujemy za dzisiejszą tacę.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny. Wychodząc z kościoła możemy gratisowo zabrać ze sobą nowy nr „Dobrych Nowin”. Podejmujemy Nową Ewangelizację zabierając  czasopisma również dla innych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”.