XXXII Niedziela Zwykła (08.11.2020 r.)

 1. W dniu dzisiejszym kończymy oktawę modlitw za zmarłych. Ostatni różaniec za zmarłych dzisiaj o godz. 16:30, a po nim Msza św. oktawalna za wszystkich polecanych w wypominkach. Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwach oktawalnych i złożone ofiary z racji składanych wypominek przeznaczonych na utrzymanie księży.
 2. W tym tygodniu  w liturgii polecamy:
  – w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  – we wtorek św. Leona Wielkiego, Papieża i dr-a Kościoła
  – w środę św. Marcina z Tours, biskupa
  – w czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika
  – w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich
 3. W środę 11.11. 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00.
 4. Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na chrześcijan prześladowanych.
 5. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii, którą z racji zaistniałej sytuacji przeznaczamy na bieżące utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 6. Nieszpory za tydzień o godz. 16:45.
 7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Łucji Bąk z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na pokrycie pozostałych kosztów ocieplenia i tynkowania bocznych ścian kościoła i nowych rynien.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, listopadowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.
 10. Potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2! Bardzo prosimy o telefoniczny kontakt z najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa wszystkie osoby, które spełniają poniższe warunki:
  1. Przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2,
  2. Od wykonania ostatniego badania, które było ujemne minęło 14 dni,
  3. Są w wieku 18-60 lat,
  4. Nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników.
  W czasie rozmowy telefonicznej dokonana zostanie wstępna ocena braku przeciwwskazań do oddania osocza i ustalony zostanie najdogodniejszy termin i miejsce jego pobrania w Katowicach tel. 726 227 229

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,

a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”.