XXVIII Niedziela Zwykła (11.10.2020 r.)

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus” (Cały Twój). Po Mszy św. wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek by wspomóc fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który przeznaczony jest dla zdolnej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin. To żywy pomnik św. Jana Pawła II.
 2. W trwającym miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Zachęcamy dzieci i młodzież, szczególnie dzieci pierwszokomunijne.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – we wtorek błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana (rocznica ostatniego objawienia MB Fatimskiej 13. 10. 1917)
  – w środę św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
  – w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Dr- a K-ła
  – w piątek św. Jadwigi Śląskiej, a zarazem III piątek miesiąca, o godz.15:00 Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
  – w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 4. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych pamiętajmy o modlitwie w intencji zmarłych. Przyjmowane są wypominki roczne i oktawalne.
 5. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00
 6. Kontynuowane są prace przy ociepleniu i tynkowaniu bocznych ścian kościoła. W trakcie prac okazała się konieczna wymiana rynien co powoduje wzrost kosztów. Dziękujemy wszystkim rodzinom za składane ofiary na prowadzone prace.
 7. Spotkania indywidualne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w kancelarii parafialnej we wtorek, środę, czwartek od godz. 19:00 – 20:00. Spotkanie z obojgiem rodziców odpowiedzialnych za wychowanie religijne dziecka będzie potwierdzeniem zgłoszenia do I Komunii św., która jest planowana na 16.05.2021.
 8. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii, która w całości przeznaczamy na tynkowanie bocznych ścian kościoła i nowe rynny. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 9. W środę Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Panu Bogu w modlitwie nauczycieli i wychowawców.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”.