XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020 r.)

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszy św. zbiórka do puszek dla wszystkich, muszą emigrować ze swojej Ojczyzny. Zebraną kwotę prześlemy na konto Caritas.
 2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w poniedziałek św. Wacława męczennika
  – we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  – w środę św. Hieronima kapłana i Dr-a K-ła
  – w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Dr-a K-ła
  – w piątek święto św. Aniołów Stróżów
 3. W najbliższy wtorek 29.09 swoje imieniny obchodzi ks. wikariusz naszej parafii ks. Michał Langer. Msza św. w intencji ks. Michała zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18:00, po której będzie można złożyć życzenia ks. Solenizantowi. Będziemy również modlić się z okazji imienin w intencji naszego pana organisty Michała Duszy.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św.. wieczornej. Zakończenie Adoracji o 21 Apelem Jasnogórskim. Odwiedzimy chorych w sobotę
  o 9:30.
 5. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji Żywego Różańca, zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym w I Niedzielę miesiąca.
 6. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci NMP. W dni powszednie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 16:30. Zachęcamy do udziału młodzież, dzieci, a zwłaszcza te, które w maju przystąpią do I Komunii świętej.
 7. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. spotkanie z ich rodzicami w kościele.
 8. Nieszpory dzisiaj o godz. 16:45.
 9. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb św. pamięci Mariana Bąba z ul. Naftowej. Zmarłego polecamy Bogu w modlitwie.
 11. Z racji pandemii z przyczyn od nas niezależnych musiały zostać wstrzymane przy tynkowaniu 2 bocznych ścian kościoła. Wznawiamy je po niedzieli. Możemy składać ofiary na te prace byśmy mogli spłacić ich koszt. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o nasz kościół i trwające przy min prace.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, październikowy nr Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,

a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”.