XXII Niedziela Zwykła (30.08.2020 r.)

 1. Kończymy w tych dniach okres wakacji we wtorek 1 września dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. W najbliższą niedzielę o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieciom zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do spowiedzi świętej z racji nowego roku szkolnego.
 2. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny.
 3. Od wtorku wracamy po wakacjach do normalnego porządku Mszy św.. W dniu powszednie o godz. 7:30 i 18:00. Od przyszłej niedzieli o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00.
 4. W czwartek 3 września swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Ordynariusz naszej Diecezji Grzegorz Kaszak dla którego wypraszajmy tego dni obfite łaski Boże i opiekę Matki Bożej.
 5. Wprowadzamy dla Żywego Różańca od września nabożeństwo I Niedzielę miesiąca racji zmiany tajemnic. Najbliższe nabożeństwo w najbliższą niedzielę o godz. 16:30. Msza święta w intencji Żywego Różańca o godz. 8:00 (od stycznia 2021, te Msze św. będą w I niedzielę miesiąca o godz. 17:00, po niej miesięczne spotkanie).
 6. Na prośbę parafian Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP będziemy po wakacjach nadal śpiewać po Mszy św. o godz. 8:00.
 7. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  w czwartek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i D-ra Kościoła, a zarazem I czwartek miesiąca dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne i świętość życia dla wszystkich kapłanów.
  I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą od września będziemy rozpoczynać po Mszy św. wieczornej. Zakończenie adoracji o godz. 21:00.
  I sobota miesiąca. Będą już odwiedziny chorych od godz. 9:30 z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych. Chorych i ich domowników prosimy o nakładanie maseczek i przygotowanie płynu do odkażania rąk. Kapłan również będzie miał maseczkę.
 8. We wtorek o godz. 19:00 swoje próby na plebanii wznawia chór parafialny. Zachęcamy do zgłaszania się nowych osób.
 9. W środę po Mszy św. wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie kręgu biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,

a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”.