XX Niedziela Zwykła (16.08.2020 r.)

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Modlimy się za ofiary tragedii. Za tydzień po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na rzecz poszkodowanych.
 2. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Będzina. Uczestniczą w niej tylko kapłani pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka. Wszyscy pragniemy duchowo włączyć się w tę pielgrzymkę.
 4. W miesiącu sierpniu podejmujemy nadal całkowitą abstynencję od napojów alkoholowych i módlmy się o trzeźwość Narodu.
 5. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w niedzielę są tylko do południa o godz. 8:00, 11:00 i 12:30. W tygodniu Msze św. wieczorna o godz. 18:00. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w poniedziałek św. Jacka, prezbitera
  – w środę jak każdego 19-go dnia miesiąca modlimy się o 18:00 za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika
  – w czwartek św. Bernarda opata i Dr-a Kocioła
  – w piątek św. Piusa X, papieża
  – w sobotę 22. 08 NMP Królowej. Jak zawsze tego dnia o godz. 18:00 Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Po Mszy św. poświęcenie róż
 7. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 8. Dziękujemy wszystkim składającym ofiarę na spłacenie nowego nagłośnienia założonego w kościele, a szczególnie złożone dzisiejsze ofiary na tacę.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny.
 10. W trwającej pandemii zachowujemy wszystkie przepisy sanitarne. Zakrywajmy usta i nos maseczką bądź przyłbicą. Zachęcamy przyjmowanie Komunii św. na rękę. Jeżeli podczas Mszy św. jest jeden kapłan, najpierw udziela Komunii św. na rękę a dopiero po tym do ust. Przestrzegajmy wszystkie obostrzenia.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień „Szczęść Boże”.