XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020 r.

 1. W trwającym okresie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale we Mszy świętej niedzielnej.
 2. W dzisiejszą niedzielę wyruszyła z Olkusza piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę pod hasłem ?Wielka tajemnica wiary?. W tym roku ze względu na pandemię pielgrzymka ma charakter duchowy. Na trasę pielgrzymki wyruszyli tylko księża przewodnicy, ojcowie duchowni oraz inni kapłani , którzy chcą podjąć trud pielgrzymi. Wszyscy włączmy się duchowo w tegoroczne pielgrzymowanie.
 3. W sierpniu, który jest w Polsce miesiącem trzeźwości pragniemy podjąć całkowitą abstynencję od napojów alkoholowych i modlić się o trzeźwość naszego Narodu.
 4. Przypominamy, że w sierpniu w niedziele Msze św. są nadal odprawiane tylko do południa o godz. 8:00, 11:00 i 12:30. Nie ma Mszy św. o godz. 9:30 i wieczornej o godz. 17:00. W tygodniu Msze św. wieczorna o godz. 18:00. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  – we wtorek św. Klary, dziewicy
  – w piątek św. Maksymiliana Mari Kolbego, prezbitera i męczennika
  – w sobotę 15. 08 Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto Wojska Polskiego. Msze św. w naszym kościele będą tylko do południa o godz. 8:00, 11:00, 12:30. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 6. W 100 rocznicę ?Cudu na Wisłą? w piątek 14. 08 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 21:00. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 7. W dzisiejszą niedzielę po suplikacjach odśpiewamy ?Przepuść Panie przepuść, ludowi swojemu? jako zadośćuczynienie za profanację figury Chrystusa niosącego krzyż przy Bazylice Najświętszego Zbawiciela na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
 8. W czasie wakacji Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP w niedziele po Mszy św. o godz. 8:00.
 9. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby parafii i kościoła, którą nadal przeznaczamy na spłacenie nowego nagłośnienia założonego w naszym kościele.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,

a na nadchodzący tydzień ?Szczęść Boże?.