XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.

 1. W trwającym już okresie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale we Mszy św. niedzielnej.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę są tylko do południa o godz. 8:00, 11:00, 12:30 (nie będzie Mszy św. o 17:00). Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 3. W ostatnim czasie w kilku grupach dzieci przystąpiły do I Komunii św.
  ? 5 dziewczynek i 11 chłopców. Jedno dziecko przyjmie I Komunię św. 8 sierpnia. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pięknie przystrojenie kościoła i złożony dar ołtarza, którym jest kielich mszalny na uroczystości i święta.
 4. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są 15 minut przed Mszą św. wieczornej w poniedziałek i wtorek.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w poniedziałek 29. 06 Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Ofiary jakie złożymy tego dnia na tace  przeznaczone są na wsparcie działalności Ojca św. i Stolicy Apostolskiej. Jest to także dzień imienin Ks. Bp-a Piotra Skuchy.
  – I czwartek miesiąca
  – I piątek miesiąca, a zarazem św. św. Tomasz Apostoła (w wakacje nie ma wieczornej adoracji)
  – I sobota miesiąca (z racji pandemii nadal nie ma odwiedzin chorych).
 6. W najbliższą niedzielę o godz. 8:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 7. Od następnej niedzieli przez całe wakacje Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP będą po Mszy św. o godz. 8:00.
 8. W piątek sakramentalny związek małżeński zawarli Dorota Ławniczak i Adam Gadaczek. Nową rodzinę polecajmy Bogu w modlitwie.
 9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Wilanowskiego z ul. Naftowej. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu.
 10. Zostało założone nowe nagłośnienie. Zakupiliśmy nowy wzmacniacz i cztery mikrofony. Łączny koszt ok. 8000 zł. Na razie zapłaciliśmy 1/3 tej kwoty. Możemy na ten cel składać ofiarę. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i rodzinom, którym leży na sercu nasz kościół.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Otrzymamy też gratisowo przy wyjściu z kościoła nowe ?Dobre Nowiny?.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę,

a na nadchodzący tydzień ?Szczęść Boże?.