XI Niedziela Zwykła ? 14.06.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadza Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak. Dziękujemy Ks. Biskupowi za obecność pośród nas, głoszone Słowo Boże i pełnioną posługę. Ten rok to dla całej wspólnoty parafii Najświętszego Zbawiciela jest wspólnym dziękczynieniem za 35 lat jej istnienia. Z tej okazji kilka dni temu na placu kościelnym został umieszczony nowy Krzyż Misyjny poświęcony 15 marca w dniu zakończenia Misji świętych w czasie trwającej już pandemii koronawirusa w obecności siedmiu osób przez O. Redemptorystę Ryszarda Porębę.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała, którą uroczyście zakończymy w czwartek Mszą św. o godz. 18:00. Przed Mszą św. po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja eucharystyczna dokoła kościoła. Tego dnia poświęcamy tradycyjnie wianki z ziół i kwiatów.
 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie 15 minut przed Mszą św. wieczorną.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  w środę Uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika ? głównego patrona Diecezji Sosnowieckiej
  w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Jest to zarazem III piątek miesiąca o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
  w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 5. Dzisiaj Ks. Bp Piotr Skucha obchodzi 50r. święceń kapłańskich. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi wypraszajmy dla Jubilata potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką. Msza św. w intencji Ks. Bp-a Piotra zostanie odprawiona w naszej katedrze w sobotę 27 czerwca o godz. 10.00.
 6. W czwartek 18 czerwca przypada 31 rocznica święceń Ks. Bp-a Grzegorza Kaszaka, którego również pragniemy polecać Bogu w modlitwie.
 7. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:00 pierwsza katecheza dla rodziców dzieci, które przystąpią w naszej parafii do I Komunii Świętej i zgłoszenie dziecka.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży. Możemy też zabrać sobie gratisowo ?Dobre Nowiny? wystawione z tyłu kościoła.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, miłego wypoczynku,
dziękujemy za wspólną modlitwę,
a na nadchodzący tydzień ?szczęść Boże?.