VI Niedziela Wielkanocna ? 17.05.2020 r.

 1. Nadal trwamy w okresie wielkanocnym radując się zmartwychwstaniem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w niedzielę 7 czerwca.
 2. W maju odprawiane są nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie 15 min. przed Mszą św. wieczorną. Przez wstawiennictwo Maryi prośmy Boga o oddalenie od nas epidemii koronawirusa. Polecamy Matce Bożej wszystkich chorych, pogrążonych w lęku przed zarażeniem, przebywających na kwarantannie. Dla zmarłych chcemy wypraszać łaskę wiecznego zbawienia.
 3. Jutro 18 maja przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Msza św. za jego wstawiennictwem zostanie odprawiona o godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w poniedziałek św. Jana I Papieża i męczennika,
  – we wtorek jak każdego 19 dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego męczennika,
  – w piątek 22.05 główna uroczystość św. Rity z Cascia patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity o godz. 18:00. Przyniesiemy ze sobą róże, które będą poświęcone
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. Możemy zamawiać Msze św. są wolne intencje.
 9. W tych dniach przypadają rocznice naszych święceń kapłańskich; ks. Proboszcza 34 rocznica, 23 rocznica ks. Michała. Jutro 18 maja o godz. 18:00 będą odprawione Msze św. w naszej intencji ofiarowane od Żywego Różańca. Bardzo dziękujemy.
 10. W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów wg którego w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie 1 osoba na 10m2 powierzchni, pragniemy poinformować, że powierzchnia użytkowa naszego kościoła wynosi 368 m2 i w związku z tym podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz naszego kościoła (msza święta, nabożeństwa, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 37 osób. Od 16 kwietnia b.r., osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Gratisowo otrzymamy ?Dobre Nowiny? wychodząc z kościoła poświęcone 100 r. ur. św. Jana Pawła II.  
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Zofii Kuchta z ul. Różanej. Zmarłą polecamy Bogu w modlitwie.
 13. Nie zapominajmy o swojej parafii

         W zaistniałych trudnych okolicznościach naszego codziennego
życia pamiętajmy, że wspólnie musimy utrzymać nasz kościół i parafię.
W obecnym czasie gdy parafia nie ma niedzielnych tac możemy
wpłacać dobrowolną ofiarę
na podane niżej konto parafialne.
Dziękujemy również my kapłani za wsparcie

w tych trudnych dniach.

BNP Paribas Bank Polska  S.A  71 2030 0045 1110 0000 0415 5180

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę i łącząc się duchowo ze wszystkimi
życzymy błogosławionego tygodnia.