V Niedziela Wielkanocna ? 10.05.2020 r.

 1. Trwamy nieustannie w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa.
 2. W ramach sztafety powołaniowej w Diecezji Sosnowieckiej nasza parafia przeżywa dzisiaj dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Przed błogosławieństwem końcowym będziemy prosić Pana, aby posłał ?robotników na swoje żniwo?.
 3. W maju odprawiane są nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie 15min. przed Mszą świętą wieczorną. Za przyczyną Maryi prosimy Boga o oddalenie od nas epidemii koronawirusa. Polecamy Matce Bożej wszystkich chorych, pogrążonych w lęku przed zarażeniem, przebywających na kwarantannie. Dla zmarłych chcemy wypraszać łaskę wiecznego zbawienia.
 4. Z inicjatywy ojca świętego Franciszka najbliższy czwartek14 maja będzie na całym świecie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do tej modlitwy włącza się również zgodnie z własna wiarą i tradycją przedstawiciele różnych religii. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tej inicjatywy.
 5. Przybliżamy się do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, która przypada 18 maja. Przygotowaniem do tej rocznicy jest trwająca w kościele w Polsce od piątku 9-cio dniowa nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II. Nowenna jest odprawiana po Mszy św. porannej.
 6. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w środę NMP z Fatimy
  – w czwartek święto św. Macieja Apostoła
  – III piątek miesiąca ? Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
  – w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski.
 7. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca, którą w czasie epidemii koronawirusa przeznaczamy na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 8. Możemy zamawiać Msze św. Nadal są wolne intencje. Przypominamy, że intencje są podstawą utrzymania każdego księdza.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i gratisowe ?Dobre Nowiny?, które umieszczone są przy drzwiach kościoła.
 10. Nie zapominajmy o swojej parafii

         W zaistniałych trudnych okolicznościach
naszego codziennego życia pamiętajmy,
że wspólnie musimy utrzymać nasz kościół i parafię.
W obecnym czasie gdy parafia nie ma niedzielnych tac
możemy wpłacać dobrowolną ofiarę
na podane niżej konto parafialne.
Dziękujemy również my kapłani za wsparcie
w tych trudnych dniach.

BNP Paribas Bank Polska  S.A  71 2030 0045 1110 0000 0415 5180

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę
i łącząc się duchowo ze wszystkimi
życzymy błogosławionego tygodnia.