III Niedziela Wielkanocna ? 26.04.2020 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj XII Tydzień Biblijny ? IV Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Hasłem tego tygodnia są Jezusowe słowa ?kto we Mnie wierzy, będzie spożywał chleb życia wiecznego?.
 2. W naszych modlitwach prosimy Boga o oddalenie epidemii koronawirusa. Pamiętamy o wszystkich chorych, pogrążonych w leku przed zarażeniem, przebywających na kwarantannie. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych z powodu koronawirusa. Jednocześnie w tych dniach podczas codziennych Eucharystii modlimy się o potrzebny deszcz.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  – w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy
  – w piątek św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. Jest to zarazem I piątek miesiąca maja. Adoracja Najświętszego sakramentu o godz. 20:00
  –  w sobotę liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski,
  – I sobota miesiąca (z racji epidemii nie ma odwiedzin chorych)
 4. Od piątku rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa majowe ku czci NMP, które będą odprawiane 15 minut przed Mszą św. wieczorną (w dni powszednie o godz. 17:45,
  w niedzielą o godz. 16:45).
 5. W niedzielą 03.05 Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 8:00.
 6. Nieszpory niedzielne  dzisiaj o godz. 16:45.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 8. 8. Uwzględniając przepisy higieniczne i bezpieczeństwa możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby wypełnić obowiązek Komunii świętej wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 17:00 ? 19:00. W tych godzinach będzie jeden kapłan z wyjątkiem niedzieli ? wtedy spowiedź w czasie Mszy św.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę
i łącząc się duchowo ze wszystkimi
życzymy błogosławionego tygodnia.


Nie zapominajmy o swojej parafii
         W zaistniałych trudnych okolicznościach naszego codziennego życia pamiętajmy, że wspólnie musimy utrzymać nasz kościół i parafię. W obecnym czasie gdy parafia nie ma niedzielnych tac możemy wpłacać dobrowolną ofiarę na podane niżej konto parafialne. Dziękujemy również my kapłani za wsparcie w tych trudnych dniach.

BNP Paribas Bank Polska  S.A  71 2030 0045 1110 0000 0415 5180