Niedziela Palmowa ? 05.04.2020 r.

  1. Nieustannie trwamy wciąż w błagalnej modlitwie do Boga o ustąpienie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Pamiętamy o wszystkich chorych, pogrążonych w lęku i obawach przed zarażeniem i przebywających na kwarantannie. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych na skutek zarażenia.
  2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy dzisiaj obchody Wielkiego Tygodnia. W tym roku będzie on dla nas wyjątkowy, inny niż wszystkie, które dotychczas przeżywaliśmy. W większości Triduum Paschalne spędzimy w domach, w naszych rodzinach. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będzie sprawowana przez kapłanów w kościele o godz. 18:00 z udziałem maksymalnie pięciu osób zgodnie z obowiązującymi  przepisami. Zostańmy więc w te święte dni w domach. Będziemy duchowo tworzyć jedną wielką wspólnotę paschalną
  3. W Wielki Czwartek po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nie będzie adoracji w ciemnicy.
  4. W Wielki Piątek oddamy cześć krzyżowi poprzez głęboki pokłon. Po obrzędach wystawienie Najświętszego Sakramentu w skromnie przygotowanym Grobie Pańskim. Będzie możliwa adoracja w ciszy do godz. 22:00
  5. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Zamiast tego prosimy, aby najstarszy z domowników odmówił przed śniadaniem wielkanocnym modlitwę błogosławieństwa pokarmów, która umieszczona jest na stronie internetowej parafii (tekst dostępny tutaj).
  6. Obrzędy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy w świątyni przy ołtarzu. Nie będzie poświęcenia ognia.
  7. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji rezurekcyjnej. Msze św. w I i II święto o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 17:00. Nieszpory w święta o godz. 16:45.
  8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16:30, ostatnia Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15:00 w godzinie śmierci Chrystusa, łączmy się duchowo.
  9. Możemy nabyć wychodząc z kościoła paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5zł z których dochód jest przeznaczony na ?Caritas? wspierające osoby starsze i ubogich.
  10. Z prasy katolickiej możemy nabyć ?Niedzielę? i ?Małego Gościa Niedzielnego?. ?Gość Niedzielny? dostępny jest drogą elektroniczną.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli,
pełnego nadziei Wielkiego Tygodnia,
dziękujemy za wspólna modlitwę i duchową łączność,
a na nadchodzące dni ?Szczęść Boże?.

Nie zapominajmy o swojej parafii
         W zaistniałych trudnych okolicznościach naszego codziennego życia pamiętajmy, że wspólnie musimy utrzymać nasz kościół i parafię. W obecnym czasie gdy parafia nie ma niedzielnych tac możemy wpłacać dobrowolną ofiarę na podane niżej konto parafialne. Dziękujemy również my kapłani za wsparcie w tych trudnych dniach.

BNP Paribas Bank Polska  S.A  71 2030 0045 1110 0000 0415 5180